Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Internet w Gminie Osielsko można mieć nawet tam, gdzie nie sięga infrastruktura telekomunikacyjna

czwartek, 30 lipca 2015 18:18 Napisał 
Paweł Paruszewski - właściciel firmy Install Project Paweł Paruszewski - właściciel firmy Install Project

Poza rozwiązaniami tradycyjnej telefonii i internetu bazującego na telefonii komórkowej, możliwe jest także, mniej znane, korzystanie z technologii radiowej. W jakich warunkach sprawdzi się to najlepiej doradza nam Paweł Paruszewski, właściciel firmy Install Project.

 

eOsielsko.pl: Czym jest technologia radiowa?

Paweł Paruszewski: Technologia radiowa to możliwość korzystania z szybkiego internetu w szczególności tam, gdzie nie ma tradycyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Dzięki obecnie coraz częściej stosowanej technologii 5,4 GHz (stosujemy ją też w naszej firmie) internet radiowy pozwala na prędkości porównywalne z internetem naziemnym. Zainteresowanych szczegółami technicznymi odsyłam do artykułu w magazynie Chip  "Internet bez kabla może być szybki i niezawodny" (link tutaj).

 

Gdzie sprawdzi się technologia radiowa?

Technologia radiowa sprawdza się wszędzie tam gdzie jest potrzeba wykonania szybkiej instalacji o niskim budżecie. Nie ma potrzeby budowania kanałów telekomunikacyjnych, tworzenia projektów, występowania o zgodę na budowę przyłącza, układania przewodów. Rozwiązanie to dzięki zastosowaniu wysokiej przepustowości węzłów i wysokiej klasy przekaźników jak najbardziej może konkurować z technologią tradycyjną. Dużym plusem łącza radiowego jest ekspresowy montaż i niski koszt podłączenia. 

 

A jak wygląda ta technologia w porównaniu do internetu mobilnego przez sieci komórkowe? 

Przy wybraniu oferty firmy Install Project przede wszystkim nie ma limitu przesyłu danych, w całym okresie trwania umowy i przez cały dzień. Dla mieszkańców gminy ważnym atutem jest przepustowość łącza (czyli jego prędkość). Firma Install Project oferuje łącza do 10Mb/s. 

 

Dlaczego warto wybrać firmę Install Project?

 Wcześniej już padło: korzystamy z nowoczesnej technologii, nie ma u nas limitu przesyłu danych oraz oferujemy łącze do 10 Mb/s.  Jesteśmy firmą z Osielska (działamy już od 2006 roku), dzięki czemu możemy reagować szybko jeśli nasi klienci tego potrzebują. Maksymalny czas oczekiwania na podłączenie to tylko półtora dnia. Mamy też bardzo niski koszt przyłącza (od 50 złotych brutto). Nasze abonamenty zaczynają się już od 25 złotych brutto miesięcznie. To bardzo konkurencyjna oferta. Po szczegóły zapraszam na stronę firmy Install Project.

 

Na naszą korzyść przemawiają też zadowoleni klienci, co potwierdza 90 proc. przedłużanych umów. Mamy klientów indywidualnych, jak i znane firmy z naszej gminy. Zasięgiem obejmujemy niemal cały teren Osielska i Niemcza oraz część Maksymilianowa (mapa zasięgu poniżej, link do mapy tutaj). W razie pytań lub wątpliwości dotyczących internetu w Gminie Osielsko, zespół Install Project jest dostępny pod telefonem 504 147 428 i chętnie doradzi.

 Mapa zasięgu Install Project

 Tekst powstał we współpracy z Install Project. Firma zapłaciła za jego publikację.

Internet w Gminie Osielsko można mieć nawet tam, gdzie nie sięga infrastruktura telekomunikacyjna - 4.2 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Paweł Paruszewski

Jest magistrem inżynierem wydziału Telekomunikacji na UTP w Bydgoszczy. Mieszka w Osielsku razem z rodziną. Z pomysłem założenia firmy nosił się już od szkoły średniej (Liceum Profilowane Elektroniczne w Bydgoszczy). Firma Install Project powstała z połączenia pasji z zainteresowaniami.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis