Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Co najczęściej ubezpieczamy w Gminie Osielsko i dlaczego lepiej zapłacić za ubezpieczenie więcej? [WYWIAD]

środa, 30 wrzesnia 2015 18:24 Napisała 
Alina Sternik - specjalista ds. ubezpieczeń Alina Sternik - specjalista ds. ubezpieczeń © eOsielsko.pl

Trafiając do najdłużej działającej agencji pośrednictwa ubezpieczeniowego w Osielsku zastanawialiśmy się, dlaczego klienci cały czas przychodzą po ubezpieczenia, skoro wszystko można już załatwić przez internet.  Chwila rozmowy jednoznacznie rozwiała nasze wątpliwości.

 

Państwo Paruszewscy ubezpieczeniami zajmują się od 20 lat. Zdradzają nam co ubezpieczają mieszkańcy Osielska i na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze polisy. Poniżej publikujemy naszą rozmowę z doświadczonym pracownikiem agencji, Aliną Sternik.

 

Co najczęściej wybierają mieszkańcy Osielska?

Najczęściej sięgają po ubezpieczenia komunikacyjne. Przez internet można w miarę bezpiecznie kupić OC. Tam warunki ubezpieczenia wynikają z ustawy i wszyscy ubezpieczyciele oferują ten sam produkt, więc można łatwo porównać cenę. Ale klienci i tak przychodzą do nas po OC. Bo jest to dla nich wygodnie, wiedzą, że zajmiemy się nimi kompleksowo i będą zadowoleni. Z AC sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Tutaj warunki ubezpieczenia w każdym TU (towarzystwie ubezpieczeniowym) są inne.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Czasami "oszczędność" na poziomie 50 złotych może kosztować nas tysiące. Bo kupując samemu ubezpieczenie klienci nie są wstanie dokładnie prześledzić kilku stron ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) zapisanych drobną czcionką. Trzeba by na to poświęcić ze dwa dni, a i tak zwykły zjadacz chleba nie wie, gdzie są kruczki. Już podaję przykład: nasz stały klient powiedział, że córka znalazła ubezpieczenie za 1150, a my mu oferujemy za 1200. Podpowiedziałam klientowi, co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy. Byłam trochę zdziwiona że ma lepszą ofertę, ale uszanowaliśmy jogo wybór. Sprawa ma jednak niefajny finał. „Nasze” AC pokrywało całość kosztów naprawy. AC z internetu miało wysoki udział własny. Klient miał wypadek i przez swoje niedopatrzenie stracił kilka tysięcy złotych.

 

Co jeszcze ubezpieczają mieszkańcy Osielska i dlaczego robią to u was?

Mieszkańcy Gminy Osielsko ubezpieczają również: domy, majątki, firmy, koszty leczenia itd. Dużo czasu spędzamy na szukaniu i sprawdzaniu ofert ubezpieczycieli, żeby mieć pewność, że nasi klienci dostają to co najlepsze. Ludzie często myślą, że przychodząc do nas zapłacą więcej, bo poza ubezpieczeniem będą też musieli ponieść koszty obsługi, ale to nieprawda - oferowane przez nas ceny są takie same jak w TU albo niższe, bo jako klient hurtowy, czasami możemy wynegocjować dodatkowe zniżki. Przez tyle lat współpracy zdobyliśmy zaufanie naszych klientów. Ufają nam, bo doskonale wiedzą, że chcemy dla nich tego co najlepsze.

 

Co jest teraz "modne" na rynku ubezpieczeń?

Ostatnio na popularności zyskuje „Bezpieczny rowerzysta”. Już za niewielkie pieniądze można ubezpieczyć siebie lub całą swoją rodzinę. A myślę, że warto, bo na rowerze łatwo można stracić równowagę lub się zagapić i spowodować wypadek drogowy. Jako sprawca kolizji ponosimy koszty naprawy uszkodzonych pojazdów i pokrywamy roszczenia potrąconych osób. Lepiej wykupić polisę i mieć spokój. Coraz popularniejsze są też ubezpieczenia turystyczne w tym koszty leczenia. Wiadomo, że jadąc poza Europę sami za wszystko płacimy, więc taka podróż bez ubezpieczenia to spore ryzyko. Koszty leczenia za granicą potrafią być kosmiczne. Udającym się do krajów europejskich sugerujemy bezpłatne pobranie karty  EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - przyp. red.), ale ona uprawnia nas tylko do świadczeń na takich samych prawach jak mieszkańców danego kraju.

 

Co to oznacza w praktyce?

Zakres należnych świadczeń jest różny w poszczególnych państwach, np. w Hiszpanii i Irlandii ponosimy pełny koszt leczenia stomatologicznego itd. Dodatkowo prawie zawsze koszty powrotu do kraju ponosi pacjent,  a prywatni lekarze i kliniki nie honorują karty EKUZ. Dlatego nawet w Europie proponujemy wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia kosztów leczenia, assistance i odpowiedzialności cywilnej. Sami tak robimy by mieć ochronę w każdej sytuacji. Wspomnę też o assistance, czyli pomocy w różnych przykrych zdarzeniach w naszym życiu. Najczęściej klienci są zainteresowani Assistance związanym z wypadkiem lub awarią pojazdu w podróży w kraju lub poza granicami (naprawa, holowanie, wymiana opony,nocleg itd.)

 

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią dzielimy się naszym 20-letnim doświadczeniem. Przy podróży zagranicznej, w zależności od kraju, podpowiemy jak najlepiej się ubezpieczyć. Przy wyborze auto casco, ubezpieczenia domu czy innego majątku powiemy na co warto zwrócić uwagę i przypilnujemy, żeby dostali Państwo najlepszą ofertę. Dane kontaktowe do firmy Inszureks dostępne są w naszym katalogu - link tutaj.

Tekst powstał we współpracy z firmą Inszureks. Firma zapłaciła za jego publikację.

Co najczęściej ubezpieczamy w Gminie Osielsko i dlaczego lepiej zapłacić za ubezpieczenie więcej? [WYWIAD] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis