Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Jest dodatkowe 1,5 mln na inwestycje. Powstanie więcej dróg

wtorek, 16 grudnia 2014 08:28 Napisał 
Andrzej Matusewicz Andrzej Matusewicz

Dobra wiadomość: znaleźliśmy ok. 1,5 mln złotych na inwestycje. Komisja ds. rozwoju podjęła jednogłośnie decyzję o rozłożeniu budowy przedszkola gminnego na dwa lata.

 

W budżecie zaplanowano na ten cel 2,5 mln zł. Nie ucieszy to rodziców maluchów, ale da spory zastrzyk środków na inwestycje drogowe. Tych naprawdę nam potrzeba. W 2015 roku ledwie zaczniemy budowę, bo jeszcze nie mamy pozwolenia na nią. Więc siłą rzeczy jej nie skończymy. Zaoszczędzimy też 200 tys. zł na pensje dla personelu, bo przedszkole po prostu nie ruszy. Od razu więc zaczęliśmy dzielić „łupy”.

 

Każdy z członków wymieniał inwestycje zgłaszane na spotkaniach sołectw oraz te zgłaszane przy innych okazjach. Co ciekawe - przytłaczająca większość oczekiwań odnosi się do dróg. Zgłosiłem, po raz kolejny, dokończenie inwestycji w rejonie ul. Zacisze. Mieszkam tam 12 lat. Wreszcie trzeba to dokończyć. Tak, wiem – zaraz ktoś powie, że załatwiam swoje sprawy. Walczę o te ulice od czasu, kiedy wybudowałam dom. „Zaorałem” kilka samochodów na wybojach, ja i moi sąsiedzi, więc oczekuję teraz, że wreszcie ten temat będzie zamknięty (zresztą żona grozi, że mi wymówi mieszkanie, jeśli ulicy brukowanej daje nie będzie). A spokój w domu to rzecz święta!

 

Wpisując się w program komitetu wyborczego „Nasza Gmina Osielsko”, zaproponowałem rewitalizację ulic w starej części Osielska: prowadzących do placu zabaw przy Wierzbowej, tj. Dębowej i Świerkowej. Jeśli budujemy część wspólną, to z wszelkimi konsekwencjami. Przy Świerkowej jest sklepik osiedlowy, przy którym nie ma gdzie zaparkować. Czas to zmienić. Sprawą pilną w tym rejonie jest wyjazd z ulicy Poprzecznej na ul. Centralną. Postawione tam lustro i coraz wyższy żywopłot nie pomagają w wyjeździe. Należy wybudować ul. Wiązową, która zapewni bezpieczne połączenie. Nie czekajmy na kolejne wypadki.

 

Podobnie uważa Krzysztof Lewandowski, który wskazywał na zaniedbania drogowe w części od Szosy Gdańskiej do ul. Leśnej. Zaproponował, aby wziąć sobie do serca zrównoważony rozwój naszej gminy i przynajmniej w inwestycjach drogowych zachować symetrię, tak by część wschodnia nie zostawała za Niemczem. W sprawach drogowych doświadczeniem służył Andrzej Różański. Jego zdaniem niezbędna jest punktowa ocena przez radę proponowanych przez wójta inwestycji drogowych. Do realizacji przechodzą te z największa liczbą punktów.

 

Ważną konkluzją tego spotkania jest opracowanie przez wydział inwestycji przebiegu kluczowych dróg łączących z Szosa Gdańską. Niezbędne jest też skuteczniejsze pozyskiwanie środków z UE. Rowerzystów proszę o sugestie co do poprowadzenia ścieżek rowerowych w gminie, bo w naszym gronie zdania są podzielone. Warto to przegadać i być gotowym na wykorzystanie środków z nadchodzącej perspektywy. Władze gminy liczą na środki z ZIT. W środę, 17 bm. kontynuujemy temat. Na pytania będzie odpowiadał szef GZK i skarbnik gminy. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jest dodatkowe 1,5 mln na inwestycje. Powstanie więcej dróg - 5.0 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Andrzej Matusewicz

Jest radnym gminy Osielsko VII kadencji oraz dyrektorem loży bydgoskiej Business Centre Club. Wcześniej organizował marketing Gazety Pomorskiej. Obecnie pracuje w komitetach monitorujących wojewódzkie programy operacyjne i prowadzi własną agencję marketingu.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis