Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

"Nie wyobrażam sobie gdzie przetrzymywać śmieci przez miesiąc" [LIST]

piątek, 02 stycznia 2015 20:10 Napisane przez  Maciej (nazwisko do wiadomości redakcji)
Osiedle Lakeresidence Osiedle Lakeresidence

Śmieci odbierane są zbyt rzadko, jeżeli ktoś nie ma dużego garażu to ma kłopot. Segregacja śmieci w gminie Osielsko wzbudza kontrowersje. Oto list naszego czytelnika:

 

Jako nowy mieszkaniec Osielska, który niedawno przeprowadził się z Bydgoszczy, uważam Osielsko za idealne miejsce do osiedlenia się na stałe. Jest ono dobrze skomunikowane z Bydgoszczą, mimo pozornych korków i  tak dojeżdżamy do centrum szybciej niż ludzie mieszkający np. na Osowej Górze czy Fordonie. Tak samo rozlokowanie sklepów sprawia, że spokojnie na weekendowe zakupy nie trzeba jeździć do hipermarketów.

 

Natomiast można zauważyć minusy, największym dla mnie, jako mieszkającego na zamkniętym osiedlu, jest fakt że śmieci są odbierane zbyt rzadko. Naprawdę, nie wyobrażam sobie jak ma np. 100 osób w 3 pomieszczeniach przeznaczonych na segregacje (dla każdej z klatek) przez miesiąc przetrzymywać śmieci. Przecież mając mieszkanie nie ma miejsca żeby te odpady trzymać. Nawet mając dom jednorodzinny, jeżeli ktoś nie ma dużego garażu to ma kłopot.

 

Drugą sprawą są drogi nieutwardzone. O ile w Niemczu można znaleźć pełno nowo wybudowanych rond i dróg tak im bliżej głównej drogi - Szosy Gdańskiej tym więcej dróg nieutwardzonych. Niby głównych dochodem gminy są wpływy z podatków, jednak nikt nie będzie chciał się tu przeprowadzić skoro jadąc na nowo budowane osiedla np. Lakeresidence albo do firmy Politech można stracić zawieszenie.

 

 

"Nie wyobrażam sobie gdzie przetrzymywać śmieci przez miesiąc" [LIST] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis