Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Matusewicz: 2000 samochodów na godzinę. S5 nie rozwiąże sprawy bezpieczeństwa

środa, 28 stycznia 2015 23:26 Napisał 

W sprawie drogi interpelacja. Idiotyczne wystawianie śmieci do końca roku. Wybraliśmy nową nazwę ulicy.

 

W godzinę dwa tysiące samochodów przejeżdża przez Szosę Gdańską

Badania natężenia ruchu na Szosie Gdańskiej przeprowadzone w ostatnim czasie pokazują, że to przede wszystkim my mieszkańcy Osielska korzystamy z tej drogi. Pomiaru dokonano między godz. 7.00 a 8.00 w dwóch miejscach - na wysokości młyna i Żołędowa. Przez pierwszy punkt przejechało 2000 samochodów, a drugi już tylko 600. Jak widać obwodnica S5 nie rozwiąże problemu korków w naszej wsi i poprawy bezpieczeństwa.

 

Składam interpelację

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 5 z ulicą Gdańską i Armii Krajowej na granicy Osielska z Bydgoszczą skłonił mnie do złożenia pisemnej interpelacji w sprawie innej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. W ślad za interpelacją Andrzeja Walkowiaka, radnego sejmiku, skierowaną do marszałka województwa, oczekuję złożenia podobnej przez władze gminy do wszystkich organów i instytucji, które są z urzędu odpowiedzialne za to, by jak najszybciej wprowadzić bezpieczną organizację ruchu w tym miejscu, tj. do wojewody kujawsko-pomorskiego, prezydenta Bydgoszczy oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy.

 

Czy wygramy ze śmieciami?

Odpady komunalne, to wciąż spore wyzwanie nie tylko w naszej gminie. Do obecnego sytemu zbiórki, selekcji i kalendarza odbioru oraz - coraz to droższych śmieci - mamy uzasadnione zastrzeżenia. Ze sprawozdania złożonego przez wójta podczas ostatniej sesji wynika, że produkujemy ich z roku na rok więcej. Niestety, jak się odwiedzałem, szybko niczego nie poprawimy, bo jesteśmy związani umową z firmą Remondis do końca 2015. Nadal więc musimy segregować odpady na sześć a nie na trzy frakcje, zajmuje to więcej miejsca, a każdy worek to 30 gr, dodatkowo firma po różne odpady dojeżdża innym transportem. A to kosztuje. I jeszcze to idiotyczne wystawianie worków na drogę.

 

Kiedyś byliśmy wzorem

Przecież przed zmianą byliśmy wzorem dla innych.Cieszę się, że koleżanki i koledzy radni podzielają moje krytyczne uwagi w tej sprawie. Już prześcigamy się w pomysłach co zmienić w przyszłej umowie, jak skorzystać z doświadczeń innych gmin i firm odbierających odpady. Może uda się np. zorganizować ruchomy punkt odbioru śmieci, tych których nie „mieszczą” standardowe worki, tj. wózki i wanienki po dzieciach, szklane blaty czy inne „za duże” do kubła. Lepiej to zbierać sprzed domów niż z lasu i rowów.

 

Sprzątanie i naprawianie dróg

Uczestniczący w sesji radni powiatu potwierdzili, że starostwo przedstawi w najbliższym czasie grafik sprzątania i naprawy swoich dróg. Warto było drążyć temat. Tego samego oczekujemy od naszego GZK. Wójt zapewnił mnie, że jeszcze w tym tygodniu parking przy Polo oświetlą wszystkie latarnie. Sprawa zgłoszona przez mieszkańców na spotkaniu wiejskim ciągnie się od grudnia.

 

Ulica Jerzego Puciaty

W Niemczu będzie ulica Jerzego Puciaty, bydgoskiego artysty malarza, wspaniałego gawędziarza. To osobista zasługa radnego Andrzeja Różańskiego, który dał mi tym samym dobry przykład, że nawet nad nazwami ulic w naszej gminie nie możemy przechodzić obojętnie.

Matusewicz: 2000 samochodów na godzinę. S5 nie rozwiąże sprawy bezpieczeństwa - 4.7 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Andrzej Matusewicz

Jest radnym gminy Osielsko VII kadencji oraz dyrektorem loży bydgoskiej Business Centre Club. Wcześniej organizował marketing Gazety Pomorskiej. Obecnie pracuje w komitetach monitorujących wojewódzkie programy operacyjne i prowadzi własną agencję marketingu.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis