Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

"Gmina Osielsko nie jest przychylna budownictwu wielorodzinnemu." "Wybudujcie sobie wiaty." [LISTY]

wtorek, 10 lutego 2015 14:10 Napisała 

Tekst naszego czytelnika, Pana Macieja, zwracający uwagę na absurdy dotyczące sortowania śmieci w gminie Osielsko wywołał niemałą dyskusję. Pan Maciej pisał m. in., że odbieranie sortowanych śmieci raz na miesiąc stwarza wiele problemów dotyczących przetrzymywania śmieci (szczegóły tutaj). W komentarzach pod artykułem czytelnicy zwracają także uwagę, na wymaganą przez firmę odbierającą śmieci - "Remondis" - konieczność wystawiania śmieci przed posesję. Publikujemy dalsze opinie dotyczące sprawy śmieci w naszej gminie.

 

Do problemu śmieci ustosunkował się także radny Andrzej Matusewicz: -"Odpady komunalne, to wciąż spore wyzwanie nie tylko w naszej gminie. Do obecnego sytemu zbiórki, selekcji i kalendarza odbioru oraz - coraz to droższych śmieci - mamy uzasadnione zastrzeżenia. (...) Niestety, jak się dowiedzałem, szybko niczego nie poprawimy, bo jesteśmy związani umową z firmą Remondis do końca 2015. Nadal więc musimy segregować odpady na sześć a nie na trzy frakcje, zajmuje to więcej miejsca, a każdy worek to 30 gr, dodatkowo firma po różne odpady dojeżdża innym transportem. A to kosztuje. I jeszcze to idiotyczne wystawianie worków na drogę." Więcej tutaj. My sprawdziliśmy, że pomimo sygnałów niezadowolenia ze strony mieszkańców oraz tego, że sortujemy coraz więcej odpadów (szczegóły tutaj), za śmieci płacimy najwięcej ze wszystkich gmin w powiecie bydgoskim (więcej tutaj). Poniżej publikujemy listy naszych czytelników.

 

Komentarz czytelniczki Utopiona_w_śmieciach

Gmina Osielsko jest wspaniałym miejscem do mieszkania, niestety jednak jak widać nie jest przychylna budownictwu wielorodzinnemu. Radni uchwalili, iż w sezonie zimowym odpady są odbierane rzadziej niż w sezonie letnim, a opłaty przecież nie są niższe! Spory problem śmieciowy występuje również w Maksymilianowie [English Country], niestety gmina ma to głęboko gdzieś. Wójt na spotkaniu poinformował iż możemy wywozić odpady nawet codziennie- za dodatkową opłatą. Radni zapewne mieszkają sobie w domkach i nie interesują ich problemy wspólnot mieszkaniowych... ale kilka takich wspólnot po 100 osób może znacząco wpłynąć na wyniki głosowania w kolejnych wyborach. Co do posiadaczy domków... nie byłabym taka pewna co do posiadania przez nich odpowiedniej ilości miejsca na przetrzymywanie odpadów segregowanych, skoro cichcem po zmroku podjeżdżają autami i wyrzucają je do naszych dzwonów!

 

List czytelnika Racjonalny

Według mnie płacimy najwięcej za śmieci, bo produkujemy śmieci jak ludzie z miasta (więcej niż na wsi), a mieszkamy jak ludzie na wsi (śmieciarka w Bydgoszczy podjeżdża pod jeden wieżowiec a u nas musi objechać 100 domów). Do tego jeszcze odpady z ogródków  (których też pewnie produkujemy najwięcej w całym powiecie) i wyjaśnione ceny śmieci. Nie rozumiem argumentów nowoprzybyłych mieszkańców budynków wielorodzinnych i zarzutów stawianych władzom gminy. Przecież wiedzieli, że przeprowadzają się na wieś. Jak nie mają gdzie przetrzymywać śmieci, to niech wybudują sobie wiaty. Budynki wielorodzinne są zarządzane przez wspólnoty, które tworzą sami mieszkańcy, więc zamast narzekać niech coś z tym zrobią.

 

Więcej na temat śmieci w gminie Osielsko przeczytać można tutaj.

 

"Gmina Osielsko nie jest przychylna budownictwu wielorodzinnemu." "Wybudujcie sobie wiaty." [LISTY] - 5.0 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis