Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Radny Andrzej Różański: "Droga do osiedla dewelopera pochłonie 60 proc. środków na drogi w tym roku."

poniedziałek, 23 lutego 2015 08:18 Napisał 

Uważam, że w przypadku budownictwa wielorodzinnego realizowanego przez deweloperów gmina powinna prowadzić negocjacje, żeby partycypowali oni w kosztach budowy ulic przy których stawiają swoje inwestycje. Mam tutaj na uwadze przede wszystkim Nordic Development - ul. Jana Pawła II w Osielsku, gdzie docelowo mają być 504 mieszkania. Podobne osiedla są również w Niemczu jak Arkadia oraz w Maksymilianowie przy ul. Ptasiej.

 

Udział Developera

Budowa Jana Pawła II ma pochłonąć prawie połowę budżetu przeznaczonego na 2015 rok na wszystkie gminne inwestycje. Tutaj można by zastosować partnerstwo publiczno - prywatne lub też developer mógłby wykonać część ulicy i jej uzbrojenia, a potem przekazać nieodpłatnie na majątek gminy. Podobno budowa ma być dofinansowana z UE, ale kiedy i ile na ten cel otrzymamy to konkretnie nie wiadomo. Interpelację w tej sprawie złożyłem, po raz drugi, na sesji Rady Gminy w dniu 12.08.2014 r (treść poniżej). Pierwszą złożyłem jeszcze przed sierpniem 2014 roku, ale nie otrzymałem na nią odpowiedzi. 

 

Treść mojej interpelacji

Trzykrotnie w ciągu minionego roku pytałem o sprawę współfinansowania inwestycji drogowych przez developerów  budujących budynki wielorodzinne na terenie naszej gminy i do tej pory nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi w tej kwestii.  Ponieważ w budżecie  na 2015 rok budowa ul. Jana Pawła II ma „pochłonąć” ponad 60 % środków przewidzianych na drogi, a prowadzi ona głównie do osiedla Lake Residence, gdzie obecnie są sprzedawane mieszkania dlatego też proszę o konkretną odpowiedź co uczyniono, aby pozyskać część środków na budowę tej ulicy od inwestora czyli Nordic Development. Nadmieniam, że można to uczynić np. w taki sposób, że inwestor wybuduje część ulicy (od firmy Politech do ul. Katy- na przykład), a potem nieodpłatnie przekaże gminie. Wnoszę także o rozłożenie tej inwestycji  na inne lata czyli na okres 2015-2018, a uzyskane środki przeznaczyć na inne inwestycje drogowe, w tym ul. Żurawinową w Niemczu. Także trzykrotnie  zapytywałem w ostatnim okresie o wykonanie naprawy ul. M. Kopernika w Niemczu, która maiła być do końca listopada 2014 r., a nie została wykonana. Zapytuję kiedy to będzie wykonane?

 

Wójt nie odpowiada

Poprosiłem wójta o odpowiedź na piśmie w obu sprawach. Niestety do dzisiaj, oprócz obietnic pana wójta, że podejmie rozmowy z developerami, nie uzyskałem konkretnej i rzeczowej odpowiedzi na moje zapytanie i interpelacje.

Radny Andrzej Różański: "Droga do osiedla dewelopera pochłonie 60 proc. środków na drogi w tym roku." - 5.0 out of 5 based on 4 votes
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Andrzej Różański

Jest radnym gminy Osielsko VII kadencji. Inżynier budownictwa, wieloletni inspektor nadzoru inwestorskiego, przedsiębiorca budowlany, handlowiec. Działa w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoska oraz Bydgoskim Klubie Tenisowym. Jego pasje to oprócz działalności społecznej, czytanie książek, żeglarstwo, tenis i prowadzenie bloga www.dziwnabydgoszcz.blogspot.com.

 

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis