Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Opinie o basenie: "W obsłudze jest za dużo ludzi. Kierownik i sekretarka, to absurd." "Stawka 4 zł może wzrosnąć."

piątek, 27 lutego 2015 09:50 Napisała 

17 lutego opublikowaliśmy tekst o absurdach związanych z basenem (szczegóły tutaj). Sprawę na gorąco komentował Andrzej Matusewicz (tutaj). W oczekiwaniu na odpowiedź z urzędu gminy publikujemy dalsze komentarze dotyczące basenu.

 

Radny Andrzej Matusewicz:

W sprawie basenu odebrałem kilka telefonów i maili. Ludzie proponują min. aby ratowników, na czas zajęć szkoły, zastąpili wuefiści. Jeżeli nie mają uprawnień, to można ich przeszkolić. Podobnie ze szkółkami. Warto również zamykać rurę zjazdową, przez którą ucieka ciepło i zastosować czujniki ruchu włączające wodę w rurze i światło w łazienkach. Pytają mnie, kto wystawi paragon za skorzystanie z szafki. Według szefowej GOSiR, mamy przecież na nich zarabiać, więc nie będzie to kaucja jak za wózek w marketach. Pewnie zatrudnimy kasjerkę... Wszyscy zgodnie narzekają, że w obsłudze jest za dużo ludzi. A kierownik i sekretarka, to już absurd.

 

Czytelnik Mieszkaniec

Wreszcie powinien ktoś się zainteresować jak działa klika w Osielsku i UG Osielsko rekrutacja na dyrektora GOSIR-u to była kpina i umiejętne lawirowanie w przepisach by tatuś Przewodniczący Rady Gminy mógł umieścić córeczkę na basenie jako szefową oczywiście wszystko za przyzwoleniem Pana Wójta (wszystko załatwione między Panem, Wójtem i .....), brak kwalifikacji, wiedzy i podstawowych umiejętności zarządzania oraz finansowych to i tak dobry wybór miernego kandydata byle swojego, z rodziny mobbing i niska kultura to codzienność Pani Dyrektor - pozory uśmiechu i sprzyjania to na pokaz (dla niewtajemniczonych) i po co na basenie jest kierownik biedny człowiek, figurant jakby go nie było, nawet nie wiem jak się nazywa nie lepiej go zostawić a dyrektorkę pożegnać będzie taniej, rozbudowana administracja gdzie jest damski kierownik basenu prawa ręka pani Dyrektor ludzie otrząśnijcie się bo to co wyprawia Gmina to wierzchołek smrodu, tego co tam się dzieje.

 

Czytelnik Jacek S

1. Basen jest dla ludzi a nie ludzie dla basenu. Od godziny 6:00 na basenie jest zazwyczaj bardzo dużo osób, które przychodzą regularnie i płacą za bilety zgodnie z obowiązującą w cenniku stawką. Przed godziną 8:00 basen praktycznie się wyludnia i zapełnia ponownie dopiero ok. 17:00. Więc dla kogo ma być otwarty od 8:00??? Proponuję w ogóle zamknąć basen. Koszty spadną do absolutnego minimum.

 

2. To, że na basenie zarabiają prywatne firmy powoduje oburzenie radnych. A ja się oburzam, że mamy takich niedouczonych radnych. Skoro wynajęcie toru zgodnie z cennikiem kosztuje 60 zł to każdy ma prawo taki tor wynająć. W końcu ktoś sporządził ten cennik. Przy okazji nie zapominajmy, że te prywatne firmy uczą nasze dzieci pływania, organizują aqua-aerobik itd... Jeżeli z tego zrezygnujemy, będziemy musieli wozić dzieci do Bydgoszczy. Kto na tym zyska???

 

3. Byłem na wielu basenach. Nigdzie nie spotkałem się z rozwiązaniem w postaci szafek. Ktoś ich będzie pilnował? Co z kluczami? Będą w drzwiczkach? A co będzie jak ktoś je zabierze, zgubi?

 

4. Poraża mnie (po raz kolejny) sposób zarządzania basenem. To, że dyrektorka GOSiR nie zna kompletnie żadnych danych finansowych dot. basenu to mnie w ogóle nie dziwi. W końcu nie musi się na tym znać; jest tam tylko (aż?) dyrektorem. Ale za to jest autorką tak światłych pomysłów jak zakaz wstępu przez mężczyzn do szatni męskiej, zakaz mycia się pod prysznicem na golasa... To ona spowodowała, że na basenie nie ma żadnych imprez pływackich...

 

Moje propozycje:

  • Zwolnienie dyrektorki GOSiR z całą pewnością w najmniejszym stopniu NIE WPŁYNIE na jakość funkcjonowania basenu. Za to z całą pewnością WPŁYNIE na zmniejszenie kosztów funkcjonowania basenu.
  • Należy urealnić cennik. Stawka 4 zł, przy porannych wejściach może spokojnie nieco wzrosnąć do np. 5-6 złotych. Należy również porównać stawki za wynajem toru do tych obowiązujących na innych basenach.
  • Należy sprawdzić, czy nie da się połączyć niektórych funkcji w szkole i na basenie i zoptymalizować zatrudnienie.
  • I oczywiście należy pozostawić godziny otwarcia basenu bez zmian.

 

Jacek S odpowiada na komentarze Andrzeja Matusewicza i Mieszkańca

Bardzo proszę o informację, ile osób zatrudnionych jest w GOSiR i na basenie. Chodzi mi o ilość wszystkich dyrektorów, kierowników, zastępców kierowników, księgowych, pracowników technicznych, szatniarzy, kasjerów... Jeżeli mówimy o oszczędnościach to warto zacząć analizę od góry. Tym bardziej, że ta najwyższa "góra" GOSiRu po raz kolejny udowodniła, że jest po prostu do niczego niepotrzebna. 

 

W związku z informacją podaną przez Mieszkańca, apeluję do radnego Matusewicza oraz do dziennikarzy portalu eOsielsko o naświetlenie na łamach tego portalu kulis wyboru p. Kaźmierczak na funkcję dyrektora GOSiRu. To, że się na tę funkcję nie nadaje - to jasne. Ale jeżeli podczas jej wyboru doszło do naruszenia prawa, należy zawiadomić o tym prokuraturę. Jeżeli ta sprawa to - jak to pisze Mieszkaniec - "wierzchołek góry lodowej", to również apeluję o podjęcie dziennikarskiego śledztwa przez dziennikarzy portalu eOsielsko i poinformowanie mieszkańców gminy, z jakimi ew. przypadkami nepotyzmu mamy do czynienia.

 

Komentarz eOsielsko.pl

17 lutego zadaliśmy już szereg pytań dotyczących basenu. Tak jak w przypadku przepłacania za prąd (więcej tutaj) cały czas czekamy na odpowiedź.

Opinie o basenie: "W obsłudze jest za dużo ludzi. Kierownik i sekretarka, to absurd." "Stawka 4 zł może wzrosnąć." - 3.7 out of 5 based on 7 votes
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis