Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Kociński: "Nie chciałem punktować wójta. Gmina Osielsko może rozwijać się szybciej z długofalowym skutkiem"

piątek, 06 marca 2015 14:37 Napisane przez  Sebastian Kociński

Wczoraj wieczorem zamieściliśmy relację z wyborów sołtysa w Niemczu (link tutaj) i w tytule zawarliśmy stwierdzenie "Sebastian Kociński wypunktował wójta". Poniżej zmieszamy list jaki przysłał do nas w tej sprawie.

 

W sposób rzeczowy zająłem stanowisko, w momencie gdy Pan Przewodniczący (Benedykt Leszczyński - przyp. red.) do przedstawicieli ulic Kossaka i Kościuszki powiedział, że "gdyby bardziej zabiegali o własne sprawy na spotkaniach, to mieli by je zrealizowane". Wniosek z tego, że siła głosu może decydować o tym, że jedne projekty są realizowane szybciej a inne "czekają".

 

Moją intencją nie jest "punktowanie" kogokolwiek, w tym Wójta. Istotą rzeczy jest zwrócenie uwagi na pryncypia zawarte w idei zrównoważonego rozwoju, opartego o przemyślane i zaplanowane decyzje, dobre dla Mieszkańców Niemcza, w szerokiej perspektywie. Warto również, poza satysfakcją z pozyskanych środków z UE, zwrócić uwagę na ich wydatkowanie, w ujęciu długofalowego skutku. Uważam, że wykonawcy projektów choćby infrastruktury drogowej, komunikacyjnej, miejsc rekreacyjnych mogli rzetelniej wykonać swoje zadania - wystarczy przyjrzeć się wypolbrukowanym ulicom osiedlowym, chodnikom, placom zabaw i "skwerowi" przy ul. Bydgoskiej.

 

Niemcz, Gmina Osielsko, to nasza Mała Ojczyzna. Chciałbym aby ta idea była fundamentem do działania na Jej rzecz nie tylko w ujęciu "dziś", ale i perspektywicznego "jutro". Ze względu na bardzo dużą dynamikę wzrostu liczby mieszkańców, przed Niemczem i Gminą jest szereg wyzwań ale i możliwości. Konstruktywny dialog, oparty o wykorzystanie potencjału Urzędu Gminy, naszych Reprezentantów w jej szeregach jak i zaktywizowanie społeczności lokalnej, stanowić mogą o pomyślności i zdrowym rozwoju, w najistotniejszych dla mieszkańców obszarach.  Konstruktywny dialog, optymalne wykorzystywanie potencjału i wzajemne współdziałanie - taki miał być Przekaz wczorajszej wypowiedzi.

 

Pozdrawiam, pozostając do kontaktu - życzę pomyślności w funkcjonowaniu i dalszym rozwoju Portalu.

Kociński: "Nie chciałem punktować wójta. Gmina Osielsko może rozwijać się szybciej z długofalowym skutkiem" - 2.3 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis