Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Tomek Bakuła, odkrycie ostatnich wyborów sołeckich, opowiada o swojej pasji

niedziela, 15 marca 2015 19:05 Napisała 

W ostatnich wyborach sołeckich przeważającą liczbą głosów do rady sołeckiej został wybrany 22-letni Tomasz Bakuła. O tym, jak został wybrany Tomasz Bakuła pisaliśmy tutaj. Poniżej publikujemy drugą część wywiadu, w której Tomasz Bakuła opowiada o swoich pasjach.

 

Zrobiłeś furorę na ostatnim spotkaniu wiejskim. Ludzie są ciekawi kim jesteś. Co studiujesz?

 

Wzornictwo na bydgoskim UTP, na drugim roku studiów miałem okazję wziąć udział w wymianie studenckiej Erasmus, dzięki czemu cały semestr spędziłem na Hiszpańskim wybrzeżu w Walencji poznając tamtejsze podejście do designu.

 

Na spotkaniu mówiłeś o problemach z organizacją Niemcz Fest, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Muzyka jest dla Ciebie ważna?

 

Tak, jest to moja największa pasja od dziecka. Znajomi często się śmieją, że nie ma instrumentu na którym bym nie zagrał . Zacząłem jak większość chłopaków - od gitary, najpierw klasyczna, potem elektryczna, w szkole muzycznej nauczyłem się grać na trąbce i podstaw na pianinie, później na potrzeby zespołu Vive z gitary elektrycznej przeniosłem się na basową i tak zostało do dziś. Słucham sporo muzyki, jeszcze więcej gram, lubię dobre koncerty na żywo.

 

Jak powstał zespół Vive?

 

Zespół Vive powstał na prośbę księdza Mirka - proboszcza w parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu. Miał na celu ubogacenie niedzielnych mszy świętych.

 

Grałeś w tym zespole od początku?

 

Tak, początkowo była to grupka dzieciaków, mieliśmy po około 15 lat. W jakiś sposób każdy z nas miał już wcześniej do czynienia z muzyką. Wówczas w skład wchodziła Patrycja Kubowicz, moja siostra Gosia Bakuła, Łukasz Zieliński i ja. Z czasem dołączyli do nas Janusz Winiarski - który sprawował opiekę nad projektem, Natasza Nowosadko i Adam Zawodniak. Od tego roku powiększamy nieco nasz skład o nowe wokalistki i o nowych instrumentalistów, którzy "przejmą pałeczkę" prowadzenia zespołu jak my nie będziemy mogli się już tym zajmować.

 

Gdzie można Was posłuchać?

 

Po roku wspólnego grania postanowiliśmy nagrać naszą pierwszą płytę. Kolejne lata pracy przynosiły kolejne efekty w postaci krążków, których teraz na swoim koncie mamy już 4. W międzyczasie trochę się pozmieniało, nie gra juz z nami Janusz Winiarski, a my sami troszeczkę inaczej patrzymy na muzykę i podchodzimy do niej nieco poważniej. Najnowsza płyta zatytułowana "Narodził się" ukazała się w grudniu zeszłego roku na Święta Bożego Narodzenia. 

 

Gracie też koncerty na żywo?

 

Gramy koncerty po różnych okolicznych parafiach, gramy na ślubach i wydajemy płyty zarabiając w ten sposób pieniądze na ulepszanie sprzętu muzycznego i na warsztaty muzyczne.

 

 

Trzymamy kciuki za działalność Tomka w radzie sołeckiej i zapraszamy do posłuchania muzyki zespołu Vive.

 

https://www.youtube.com/watch?v=R58AHY9MpCY

https://www.youtube.com/watch?v=mbKuM_2t-sg

https://www.youtube.com/watch?v=IyRedKaX9Ek

Tomek Bakuła, odkrycie ostatnich wyborów sołeckich, opowiada o swojej pasji - 3.8 out of 5 based on 4 votes
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Anna Maria Grzechowiak

Studentka medycyny o krytycznym spojrzeniu na otoczenie.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis