Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Opinie o basenie: "Poranne wejścia nie cieszą się zainteresowaniem" "Szokujący brak danych finansowych"

piątek, 13 marca 2015 09:40 Napisała 

O szeregu nieprawidłowości i planowanych zmianach na basenie w Osielsku napisaliśmy jako pierwsi. Po naszym tekście wśród mieszkańców gminy Osielsko zaczęło wzrastać niezadowolenie, a sprawa zaczęła zataczać coraz szersze kręgi. Więcej o tym, co już napisaliśmy w sprawie basenu w Osielsku można przeczytać tutaj. Poniżej publikujemy opinie dotyczące basenu.

 

Skrócenie godzin otwarcia 

W środę Express Bydgoski napisał, że grupa mieszkańców złożyła protest przeciwko zmianom na basenie. Pierwszą, proponowaną zmianą miało być skrócenie godzin otwarcia basenu. Żanetta Kaźmierczak, dyrektor GOSiR, powiedziała w Expressie: - Niestety, wejścia na basen w godzinach 6-8 nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dziś na pływalni o poranku było zaledwie 11 osób, podczas gdy maksymalnie mogłoby być 48

 

Trudno określić na jakiej zasadzie Żanetta Kaźmierczak podaje takie dane. Przez cały marzec od 6.00 do 8.00 dwa tory są zarezerwowanie, wg grafiku dostępności basenu udostępnionego na stronie GOSiR. Najprawdopodobniej oznacza to, że według dyrektor GOSiR, aby basen cieszył się zainteresowaniem, na każdym z wolnych torów powinno pływać 12 osób (poniżej grafik na marzec).

 

Zasadność skrócenia godzin otwarcia basenu dodatkowo podważa brak danych o oszczędnościach, jakie to przyniesie. Gdy 17 lutego Żanetta Kaźmierczak prezentowała ten pomysł, nie udało nam się ustalić odpowiedzi na pytanie, ile dzięki temu zaoszczędzimy (jeszcze 17 lutego zapytaliśmy o koszty funkcjonowania basenu, niestety cały czas czekamy na odpowiedź).

 

Szafki zamiast szatniarzy

Mieszkańcy zaprotestowali także przeciwko rezygnacji z szatni. Wiadomo, że teoretycznie można na tym zaoszczędzić aż ponad 100 000 w skali roku, jednak mieszkańcy uważają, że będą to pozorne oszczędności. Czytelnik JacekS pisze: Nasuwa się od razu refleksja dot. basenu w Centrum PARIS czyli tzw. "onkologu". Tam jest wprawdzie szatnia ale usytuowana dość daleko od wejścia na basen, więc nikt niczego nie pilnuje. Mimo wielkiej tablicy usytuowanej przy wejściu do tzw. strefy czystej informującej o konieczności zmiany obuwia (ślepy by zauważył), wiele osób wchodzi w butach. W zimie była tragedia, w szatni chodziło się po prostu w błocie. Szafki na ubrania też były całe zabłocone od wstawianych butów.

 

Czytelniczka AnnaB ma inne zdanie: Kolejna sprawa to szafki - przecież to najlepsze rozwiązanie z możliwych - wrzucasz 2 lub 5 zl jako depozyt, zamykasz, klucz zapinany na przegubie jak zegarek i nasze wszystkie rzeczy są schowane i nie grozi im kradzież ;) Dlaczego nie skorzystać z najtańszego rozwiązania  Przecież takowe funkcjonuje w wielu krajach Europy - Francji, Niemczech, UK, Czechach i Irlandii. Odnośnie strefy czystości i porządku lub jego braku - to od nas ludzi zależy jak takie miejsca będą wyglądały.

 

Sytuacja finansowa basenu

Najcięższym zarzutem w kierunku dyrektor GOSiR, Żanetty Kaźmierczak, jest jednak ujawniony przez nas zupełny brak danych i kontroli dotyczącej kosztów funkcjonowania basenu w Osielsku. Czytelniczka AniaB pisze: Dziwne rzeczy dzieją się w Osielsku ostatnimi czasy, a już najbardziej zszokowała mnie informacja o BRAKU danych finansowych dotyczących basenu. Przeciez zyjemy w XXI wieku! Kto wybiera na dyr osobę, która nie ma zielonego pojęcia o finansach, zarządzaniu, itp???

 

Faktycznie ani nie wiadomo, ile kosztuje nas funkcjonowanie basenu, ani ile do tego dopłacamy. Wójt na sesji rady gminy, w miniony poniedziałek mówił, że nie podjął jeszcze żadnych ostatecznych decyzji. My 17 lutego, czyli w dniu w którym ujawniliśmy niejasną sytuację na basenie, zadaliśmy wójtowi szereg pytań dotyczących właśnie spraw związanych z działaniem basenu. Cały czas czekamy na odpowiedź.

Opinie o basenie: "Poranne wejścia nie cieszą się zainteresowaniem" "Szokujący brak danych finansowych" - 5.0 out of 5 based on 2 votes
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis