Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

O wypadek nietrudno. Według jakich przepisów działa główne skrzyżowanie w Osielsku?

wtorek, 19 maja 2015 10:42 Napisał 

 Od kilku dni nurtuje mnie jedno z najważniejszych skrzyżowań w Osielsku. Na jakich przepisach ruchu drogowego ono działa. A dokładnie chodzi o skrzyżowanie Szosa Gdańska/Kolonijna/Centralna. Wyjazd z Kolonijnej w stronę Centralnej bądź szosy Gdańskiej i wyjazd z Centralnej w kierunku Kolonijnej bądź szosy Gdańskiej.

 

pyt 1. Rozumiem że z lewego pasa ulicy Kolonijnej mogę sobie jechać prosto i w lewo?

 

pyt 2. Skoro z prawego pasa mogę jechać prosto i w prawo, to kogo będzie wina gdy dwa samochody z ulicy Kolonijnej jadące na wprost z dwóch różnych pasów spotkają się na wjeździe na ulicę Centralną i dojdzie do kolizji?

 

Takie samo pytanie dotyczy ulicy Centralnej, wyjazd na szosę bądź wjazd na ulicę Kolonijną..

 

Rozumiem że nie ma oznaczeń i każdy jeździ jak mu się podoba, z lewego pasa prosto bądź w lewo z prawego pasa prosto i w prawo brakuje tylko by w lewo skręcali z prawego pasa. Czy gmina potrafi to wyjaśni w miarę rozsądnie jak na takim skrzyżowaniu kierowca ma się zachować? Czy ciężko zastosować tam znaki poziome, chyba że nie ma takiej potrzeby, ale jadąc tam dwa dni pod rząd można wyjść z siebie i stanąć obok :)

tytuł od redakcji

O wypadek nietrudno. Według jakich przepisów działa główne skrzyżowanie w Osielsku? - 4.3 out of 5 based on 11 votes
Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis