Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Radny Różański: Wybudujmy zupełnie nowe centrum sportowe. W miejscu obecnego boiska amfiteatr i koncerty

sobota, 18 lipca 2015 10:05 Napisał 

Jest szansa na pozyskanie pieniędzy unijnych na nowy siedmiohektarowy kompleks sportowy na granicy Osielska i Niemcza. Warto tam przenieść boisko do baseballa, a w miejscu obecnego stadionu stworzyć nowe centrum Osielska z amfiteatrem, kawiarniami i kameralnymi koncertami.

 

W kończącym się właśnie tygodniu radni poświęcili sporo czasu idei budowy kompleksu sportowo rekreacyjnego na granicy Osielska i Niemcza. Gmina posiada tutaj ok. siedmiu hektarów gruntu i istnieje jeszcze możliwość dokupienia (lub zamiany) kolejnych dwóch hektarów, które obecnie rozdzielają gminne działki. Na tym terenie miałby powstać prawdziwy park sportowo-rekreacyjny łącznie z przeniesionym boiskiem bejsbolowym i pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej (raczej ze sztuczną nawierzchnią).

 

Teren ma służyć mieszkańcom całej gminy

Teren miałby zostać połączony ścieżką rowerową z Myślęcinkiem, która zaczynałaby się przy dawnym końcowym przystanku kolei wąskotorowej. Planowane jest także połączenie ze wschodnim Osielskiem ścieżką biegnącą wzdłuż Centralnej i Kolonijnej.  A w przyszłości także połączenie ścieżkami rowerowymi z pozostałymi sołectwami (niektóre odcinki już są tylko wymagają spięcia). Według zapewnień Pani wójt Marii Jończyk i Janusza Gorzyckiego (Inspektor ds. planowania przestrzennego) istnieje duża szansa na pozyskanie środków na ten cel z ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - przyp. red.), gdyż występuje tutaj integracja i to na kilku poziomach, a takie cele preferuje obecna perspektywa finansowa UE.  

 

Nie wszyscy są za

Jednak radni mają różne zdania co do celowości budowy takiego parku. Na razie są to dyskusje, ale chcąc pozyskać zewnętrzne środki należy w miarę szybko podejmować decyzje. Ja osobiście jestem jak najbardziej za. Zresztą już ponad siedem lat temu złożyłem interpelację w sprawie przeniesienia boiska bejsbolowego w to miejsce.

 

Nowe centrum Gminy Osielsko

Na działce po boisku proponowałem (w drodze konkursu) zorganizować nowoczesne centrum z funkcjami rekreacyjno-rozrywkowymi (amfiteatr, place zabaw, fontanna, ławeczki, kwiaty, zieleń, mała architektura, kawiarnia, a w każdą niedzielę przy dobrej pogodzie koncerty kameralne (wzorem tych przy fontannie lub na wodzie).  Wówczas patrzono na mnie jak na dziwaka, a dzisiaj cieszę się bardzo, że ta idea powraca i to w znacznie szerszej formie.  

 

Może czytelnicy eOsielska wypowiedzą się w tej sprawie?tytuł, śródtytuły oraz lead od redakcji

Radny Różański: Wybudujmy zupełnie nowe centrum sportowe. W miejscu obecnego boiska amfiteatr i koncerty - 4.3 out of 5 based on 6 votes
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Etykiety
Andrzej Różański

Jest radnym gminy Osielsko VII kadencji. Inżynier budownictwa, wieloletni inspektor nadzoru inwestorskiego, przedsiębiorca budowlany, handlowiec. Działa w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoska oraz Bydgoskim Klubie Tenisowym. Jego pasje to oprócz działalności społecznej, czytanie książek, żeglarstwo, tenis i prowadzenie bloga www.dziwnabydgoszcz.blogspot.com.

 

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis