Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Stadion baseballowy w ruinie. Wójt nie dotrzymał słowa, a gmina niweczy pracę wolontariuszy [LIST] [ZDJĘCIA]

czwartek, 23 lipca 2015 16:24 Napisane przez  nadesłane

Postanowiłem napisać do Państwa o Centrum Sportowym przy ulicy Centralnej w Osielsku, który z racji swojego położenia (centralny punkt Osielska, bliskość szkoły, charakter obiektu) powinien być wizytówką Naszej Gminy. Ale czy tak jest naprawdę? Otóż w moim odczuciu wręcz odwrotnie.

 

Stadion to efekt pracy społecznej

Przed powstaniem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (przed 2010) gospodarzem Stadionu Baseballowego im Polskiej Narodowej Fundacji Młodych Baseballistów oraz jego otoczenia był Uczniowski Klub Sportowy Dęby Osielsko. To właśnie zawodnicy, trenerzy, rodzice, mieszkańcy Gminy, sponsorzy pracą społeczną stworzyli ten cały obiekt. Wszystko działo się pod wodzą Jacka Baumgarta, pomysłodawcy stworzenia, na początku boiska do baseballu, a później wielofunkcyjnego centrum sportów.

 

Setki godzin pracy

Oczywiście trwało to wiele lat, a z podmokłego ponad hektarowego pastwiska powstał jeden z najładniejszych Stadionów do gry w baseball oraz jedyny obiektem w gminie na którym można trenować tak wiele dyscyplin sportu. Mimo braku wystarczających środków finansowych na utrzymanie Stadionu UKS Dęby Osielsko oraz lokalna społeczność, poświęcając setki godzin swojego wolnego czasu nie pozwoliła, aby hektolitry wylanego potu poszły na marne. Ponieważ było to jedyne miejsce na którym dzieci i młodzież z pobliskiej szkoły mogły rozwijać swoje sportowe pasje. 

 

Puste słowa wójta

Sytuacja się zmieniła, kiedy obiekt został przejęty przez nowo powstałą komórkę Urzędu Gminy, czyli GOSiR. Wójt Gminy zapewniał, że zyska na tym nie tylko ośrodek sportowy przy Centralnej, ale wszystkie obiekty sportowe w Gminie. Niestety jak to bywa były to tylko puste słowa. Nie dość, że Stadion nie był modernizowany przez te pięć lat, to nawet nie są na bieżąco naprawiane elementy elementy infrastruktury. Żeby ocenić sytuację nie trzeba być wielkim znawcą i fanem sportu. Stadion, który miał być i był wizytówką Naszej Gminy zaczął straszyć. Co więcej urządzenia które się na nim znajdują w większości zagrażają bezpieczeństwu użytkowników. 

 

Urzędnicy ignorują apele działaczy baseballowych

Jako, że jestem blisko związany z "Dębami" wiem, że władze wielokrotnie apelowały o poprawę warunków treningowych. Pani dyrektor GOSiR obiecywała, że sytuacja się poprawi, co niestety nie następuje. Głównym podawanym powodem jest brak funduszy na ten cel. Dziwić może jednak fakt, że na zawody Nordic Walking organizowane przez Panią Dyrektor Żanettę Kaźmierczak, fundusze potrafią się na to znaleźć.

 

Pomimo wszystko, klub odnosi sukcesy

Ja również przez te ponad dwadzieścia lat tworzenia tego centrum sportów w Osielsko brałem udział w jego tworzeniu. Nie chciałbym, żeby praca wniesiona przez setki wolontariuszy, społeczników i lokalnych dobroczyńców została zmarnowana przez zwykłych urzędników, którzy nie mają pojęcia o sporcie i zarządzaniu obiektami. W związku z tym, że jestem związany z Dębami, chciałbym pozostać anonimowy, nie chcąc zaszkodzić interesom i funkcjonowaniu Klubu, który rokrocznie udowadnia swoimi wynikami sportowymi, że zasługuje na godziwe i bezpieczne warunki do uprawiania baseballu i nie tylko.

 

zdjęcia, tytuł i śródtytuły od redakcji

Stadion baseballowy w ruinie. Wójt nie dotrzymał słowa, a gmina niweczy pracę wolontariuszy [LIST] [ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 6 votes
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis