Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Symbolem zmian w centrum Osielska stał się pomnik. Sprawdzamy jak to wygląda na świecie [ZDJĘCIA]

czwartek, 03 wrzesnia 2015 13:09 Napisała 

Czytelniczka portalu eOsielsko.pl - Pani Joanna krytycznie opisała obecny wygląd centrum Osielska. I proponuje szereg zmian. Symbolem tych zmian stała się figura baseballisty. My sprawdziliśmy, jak wyglądają takie pomniki w innych miejscach na świecie.

 

Baseballista symbolem zmian

Czytelniczka zaproponowała zmiany (pełną listę przeczytasz tutaj). Jedną z nich był poniższy punki: W sercu Osielska, gdzie dziś stoi bazarek i część parkingu powinna stanąć fontanna z niebanalnie zaaranżowana zielenią i ławkami. Przy fontannie można jakaś rzeźba (bejsbolisty?). Takie miejsce było by świetnym powitaniem przejeżdżających szosa Gdańską. Z pewnością poprawiłoby tez humor codziennie przejeżdżającym tam osielczanom. Choć pomnik to tylko symbol, a nasza czytelniczka pisze o dużo szerszej sprawie nieładu i chaosu architektonicznego w centrum Osielska, postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają podobne figury na świecie (zdjęcia dostępne są w galerii).

 

Czytelnicy: Pomysł dyskusyjny 

Michał Gucwa komentuje: Pomysł z fontanną i ławeczkami przy niej dyskusyjny. Obok jest sklep monopolowy 24 h. Może się z tego miejsca zrobić skwer dla miłośników mocnych trunków.  Łukasz Słojewski napisał Baseball'ista? Chyba się Pani za dużo filmów amerykańskich naoglądała. Może od razu pomnik Marines?  Karol Musiałowski wypowiedział się w podobnym tonie: Dokładnie. w gminie wszyscy widzą tylko baseball, baseball, baseball i nic poza tym. Nie zapominajmy, że największe sukcesy w naszej gminie osiągają sportowcy uprawiający Speedrower.

  

Radny Andrzej Różański komentuje: Zero tolerancji dla bylejakości

Bardzo cenne uwagi pani Joanny. Od lat walczę, pisze i mówię o tym, że mała architektura, porządek, ład przestrzenny, funkcjonalność, zero tolerancji do bylejakości, utworzenia nowoczesnych centrów naszych gminnych miejscowości (głównie Osielska i Niemcza) to powinny być priorytety działań gminnych radnych. Niestety nie mam poparcia, chociaż ostatnio zaczęło się to pozytywnie zmieniać. Naprawdę wiele zależy od autentycznej aktywności mieszkańców naszej gminy, ale jeżeli kształtuje się ona na poziomie 2% (ostatnie konsultacje) to .....? Co czynić i dla kogo? (...)

 

Nasz komentarz

Cały czas czekamy na dalsze głosy w dyskusji dotyczącej centrum Osielska. Jesteśmy przekonani, że nasza aktywność (w sensie mieszkańców) zmusi władze gminy do zajęcia się tematem. Proporcjonalnie do pieniędzy, które wydaje lub marnuje Gmina Osielsko, koszt uporządkowania naszego centrum nie jest duży. Obecny wygląd tego miejsca to efekt wielu lat zaniechania władz gminnych i niestety przyzwolenia, nas mieszkańców na taki stan rzeczy.

Symbolem zmian w centrum Osielska stał się pomnik. Sprawdzamy jak to wygląda na świecie [ZDJĘCIA] - 4.2 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis