Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Radny Matusewicz po ulewie: Apeluję do dyrektora GZK: Najwyższa pora wziąć się do rzetelnej roboty [ZDJĘCIA]

niedziela, 06 wrzesnia 2015 19:31 Napisał 

O kilku lat domagam się właściwego serwisowania dróg gminnych, tak by po deszczu nie stała na nich woda. Główny problem to brak ukształtowania poboczy. Nie rozumiem, dlaczego tylko wzdłuż niektórych ulic można kopać rowy odwodnieniowe?

 

Wiosną, jako radny podczas sesji, także w formie pisemnych interpelacji, zgłaszałem sprawę wójtowi oraz dyrektorowi GZK, wskazując kilka przykładowych miejsc, gdzie problem ten jest szczególnie dolegliwy. Widać, że coś się ruszyło, bo prace sukcesywnie są prowadzone. Warto jednak, aby przyjrzeć się kałużom  zaraz po deszczu. Pomagam, przesyłając kilka zdjęć z niedzielnego popołudnia.

 

Na ulicy Leśnej (fot. 1,2,3), choć wyskarpowano pobocza niemal na całej jej długości, nie zrobiono niczego w miejscach, gdzie woda stoi „od zawsze”. Czas wreszcie zająć się skrzyżowaniem ulic Wierzbowej, Świerkowej i Jarzębinowej. Przecież to drogi prowadzące na plac zabaw i do sklepu. Po deszczu piesi są tam bez szans, a i samochodem nie jest łatwo (fot. 4, 5, 6, 7). Prawie zakończono prace na ulicy Poprzecznej. Prawie, bo nie wykonano przeciwskarp i nie obsiano rowów trawą, a woda nadal wylewa się na pół jezdni w prawo od Zacisza, choć GZK zapewniał, że zrobi to do końca sierpnia.

 

Zgodnie z zapewnieniem dyrektora GZK, ulica Jarzębinowa będzie też miała wyfrezowane pobocza, podpowiadam, w którym miejscu stoi woda (fot. 8). Apeluję do dyrektora GZK, aby wreszcie wziąć się rzetelnie do roboty, bo dzień coraz krótszy a i może częściej padać. Kontrolę stanu dróg trzeba prowadzić po deszczu, a nie przed nim!

Radny Matusewicz po ulewie: Apeluję do dyrektora GZK: Najwyższa pora wziąć się do rzetelnej roboty [ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 4 votes
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Etykiety
Andrzej Matusewicz

Jest radnym gminy Osielsko VII kadencji oraz dyrektorem loży bydgoskiej Business Centre Club. Wcześniej organizował marketing Gazety Pomorskiej. Obecnie pracuje w komitetach monitorujących wojewódzkie programy operacyjne i prowadzi własną agencję marketingu.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis