Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Co się musi stać, żeby street workout zawitał do Osielska? Jak takie miejsce działa w Żołędowie? [SPRAWDZAMY]

poniedziałek, 28 wrzesnia 2015 15:04 Napisała 

Dwie trzecie mieszkańców jest za utworzeniem siłowni do street workoutu w Osielsku. Jutro radni na sesji Rady Gminy Osielsko będą debatować nad budżetem i możliwe, że odniosą się do projektu Patryka Bochenka (więcej przeczytasz tutaj). Tymczasem podobna instalacja z powodzeniem funkcjonuje już w Żołędowie.

 

Większość mieszkańców jest za

W naszej ankiecie do tej pory udział wzięło ponad 150 osób, z czego więcej niż 100 zagłosowało za siłownią. Pomimo tego, jako pierwsi odezwali się krytycy pomysłu Zenon i Monika. Nasza czytelniczka napisała: Zgadzam się z Panem Zenonem i myślę że nie tylko ja. Uważam, że będzie to kolejne miejsce schadzek młodzieży, która będzie tam przesiadywać, dewastować i pić alkohol.

 

Czy 30 tysięcy to dużo?

Krytycznie do projektu podszedł też czytelnik Roman: (…) Myślę że wydatek 30 tysięcy gmina można spożytkować dużo lepiej niż na zachciankę jednego młodzieńca. Myślę, że siłownia na dworze nie przyciągnie nikogo z poza Osielska. Moim zdaniem lepiej zainwestować te pieniądze w basen/boisko baseballowe (np. trybuny), czy tez boisko do tenisa. Są to miejsca które przyciągają rzesze ludzi a jak wszyscy wiemy Osielsko słynie z baseballu.

 

Podobna siłownia z powodzeniem działa w Żołędowie

Okazało się jednak, że taką siłownię popiera większość osielszczan. Z odsieczą jako pierwsza przyszła Joanna Kanabaj Nowak, opiekunka świetlicy w Żołędowie, która podesłała nam zdjęcia pokazujące, jak dobrze taka siłownia sprawdza się w praktyce. Łatwo rozwiać też kolejne wątpliwości krytyków. Bo czy taka siłownia ma być miejscem dla przyjezdnych? Wydaje się, że Patryk Bochenek opisując ten projekt chciał stworzyć miejsce dla ludzi mieszkających właśnie w naszej gminie, którzy chcą aktywnie spędzać czas. Czy 30 tys. to dużo? Do funkcjonowania basenu, tylko w ciągu jednego roku z budżetu gminy dopłacamy ponad dwa miliony złotych rocznie (co daje ponad 160 tys. miesięcznie - skąd ta kwota przeczytasz tutaj). W tym kontekście 30 tysięcy to nie jest dużo, na co uwagę zwraca czytelniczka Marysia.

 

Wiele argumentów za

Czytelniczka Marysia napisała: (...) Powinniśmy wspierać naprawdę NIEDROGIE w skali gminy wydatki tego typu, bo stwarza to pole do rozwoju dla młodych ludzi i przyciąga do Osielska. (...). Ww dodaje:  (...) Ta "siłownia" (w Żołędowie - przyp. red.) cieszy się sporym zainteresowaniem młodych ludzi którzy naprawdę tam ćwiczą i dbają o sprzęt który sami sobie „załatwili”. (…) Dodam jeszcze że w miejscu tym nie ma alkoholu ani papierosów i nie jest to miejsce schadzek. Czytelniczka Edyta żartobliwym pytaniem dotyka sedna sprawy: (…) Gdzie ma przesiadywać młodzież? Na dom seniora jeszcze za wcześnie;) Dajcie im coś czym się zajmą!

 

Czy siłownia powstanie?

Aby siłownia powstała muszą się znaleźć na nią pieniądze. O tym radni mogą zadecydować już we wtorek. Czy odniosą się do tego pomysłu i czy taka decyzja zostanie podjęta dowiemy się już jutro. Do tematu siłowni do street workoutu będziemy wracać na stronach serwisu eOsielsko.pl.

 

 

Czy siłownia do street workoutu powinna powstać w Osielsku?
  • Głosy(ów): (0%)
  • Głosy(ów): (0%)
Łącznie głosów:
First Vote:
Last Vote:

Co się musi stać, żeby street workout zawitał do Osielska? Jak takie miejsce działa w Żołędowie? [SPRAWDZAMY] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis