Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

W Osielsku została potrącona dziewczynka. Matka ostro: "Nie da się bezpiecznie posłać dziecka do szkoły"

poniedziałek, 05 października 2015 14:49 Napisała 

Samochód potrącił dziewczynkę na przejściu przez Szosę Gdańską. Poszukujemy świadków sobotniego zdarzenia. Czy dzieci w naszej gminie są bezpieczne w drodze do szkoły?

 

Potrącenie na pasach w Osielsku 

Poniżej publikujemy opis potrącenia według relacji matki. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych "koło młyna" na Szosie Gdańskiej pomiędzy 17.30 a 18.00. Dziecko poruszające się rowerem próbowało przejechać po pasach ze strony Biedronki, na stronę młyna. Pierwszą część drogi dziecku udało się przejechać, niestety szary samochód jadący z Gdańska w kierunku Bydgoszczy nie wyhamował i wjechał w dziecko na rowerze, które przetoczyło się po masce samochodu. Kierujący zapytał się dziecka, czy nic mu się nie stało, po czym odjechał się z miejsca wypadku. 

 

Dziecku nie udzielono pomocy

Matka dziecka relacjonuje dalszy przebieg wydarzeń. - "Moja córka jechała do koleżanki. Gdy do niej dotarła, jej mama zadzwoniła do mnie i na pogotowie. Karetka od razu zabrała moje dziecko na obserwację. Na szczęście dziś już wiem, że nic poważnego się nie stało." Dalej matka zwraca uwagę na zachowanie kierującego: "Rozumiem, że zgodnie z prawem moje dziecko ponosi winę za wypadek, bo jechało na rowerze, zamiast go prowadzić. Ale kierowca, który wjechał w moje dziecko, zostawił je samo. A przecież widział, że ma podarte ubranie i całe zakrwawione kolana. W tym nieszczęściu dobrze się stało, że moje dziecko jechało na rowerze, bo spadło na maskę. Proszę pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby prowadziło rower?

W związku z powyższym szukamy świadków wydarzenia. Wszystkich posiadających informacje w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 509 229 695. 

 

Jak posłać dziecko bezpiecznie do szkoły? 

Ta sytuacja na drodze przywraca dyskusję, o bezpieczeństwie dzieci w Gminie Osielsko. Opisująca wpadek matka stwierdza jednoznacznie "Nie da się bezpiecznie posłać dziecka do szkoły". I podaje przykłady: "Kostkowana droga wzdłuż Szosy Gdańskiej. Nie ma tam chodnika, a wiele dzieci chodzi tamtędy do szkoły. Wystarczy, że ciężarówka zatrzyma się tam na rozładunek i już wyprzedzające samochody stwarzają bardzo duże zagrożenie dla dzieci idących wzdłuż drogi. Podobnie początek ulicy Blacharskiej. Tam też nie ma chodnika, ani przejścia dla pieszych. Droga jest często zastawiona samochodami, co dodatkowo ogranicza widoczność kierującym. Jak dziecko ma tamtędy przejść nie narażając życia?" - kończy retorycznym pytaniem matka. 

  

Czekamy na Państwa opinie w tej sprawie. Przeczytaj też o najniebezpieczniejszych miejscach w Osielsku.

W Osielsku została potrącona dziewczynka. Matka ostro: "Nie da się bezpiecznie posłać dziecka do szkoły" - 3.7 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis