Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Radny Wiekierak: Na skrzyżowaniu auta już dachowały. Kierowca nie ma szansy zobaczenia rowerzysty

wtorek, 13 października 2015 17:46 Napisał 
Po lewej skrzyżowanie Bydgoskiej z Kolonijną, po prawej radny Andrzej Wiekierak Po lewej skrzyżowanie Bydgoskiej z Kolonijną, po prawej radny Andrzej Wiekierak © eOsielsko.pl

Na skrzyżowaniu Kolonijnej i Bydgoskiej w Niemczu dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Poniżej publikujemy interpelację radnego Andrzeja Wiekieraka wzywającą gminę do podjęcia działań.

 

Została wybudowana ścieżka 

Proszę o podjęcie pilnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej w miejscowości Niemcz. Kilka lat temu wzdłuż drogi powiatowej wybudowana została ścieżka rowerowa łącząca centrum Niemcza z rejonem boiska sportowego w Żołędowie. Podczas projektowania i realizacji tej inwestycji nie zadbano jednak w dostateczny sposób o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników tej ścieżki.

 

Niebezpieczne miejsce

Szczególnie niebezpiecznym miejscem na wspomnianym odcinku jest skrzyżowanie ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej, na którym wielokrotnie dochodziło już w przeszłości do groźnie wyglądających kolizji i wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń często dochodziło do uszkodzeń ogrodzeń przylegających posesji, a rozbite pojazdy niekiedy nawet dachując lądowały na terenie prywatnej działki. Sytuację nieco poprawiło zamontowanie lustra wspomagającego włączenie się do ruchu na drodze powiatowej pojazdom wyjeżdżającym z ulicy Mikołaja Kopernika. Wybudowanie w tym miejscu ścieżki rowerowej spowodowało że na tym skrzyżowaniu coraz częściej dochodzi do incydentów i kolizji z udziałem pojazdów i rowerzystów.

 

Ogrodzenie ogranicza widoczność

Stojące na terenie działki, tuż przy ścieżce rowerowej, ogrodzenie (widoczne na zdjęciu) i rosnące przy nim drzewa w znacznym stopniu ograniczają widoczność. Kierowcy dojeżdżający z Osielska do skrzyżowania dopóki nie wjadą przodem swoich pojazdów na ścieżkę rowerową nie mają możliwości zauważenia nadjeżdżających od strony Żołędowa rowerzystów.

 

Wnoszę o podjęcie działań

Wnoszę o podjęcie kilkuetapowych działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Jako pierwsze proponuje opracowanie nowego projektu organizacji ruchu zmierzającego do zamontowania lustra dla kierowców wyjeżdżających z ulicy Kolonijnej. A docelowo wnoszę o wydzielenie i wykup części działek bezpośrednio przy skrzyżowaniu, zgodnie z obowiązującym od dwóch miesięcy miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Osielsko - Niemcz celem stworzenia niezbędnych trójkątów widoczności w tym miejscu. Proszę o udzielenie pisemnej odpowiedzi.

 

tytuł, śródtytuły oraz oraz lead od redakcji.

Radny Wiekierak: Na skrzyżowaniu auta już dachowały. Kierowca nie ma szansy zobaczenia rowerzysty - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety
Andrzej Wiekierak

Radny Gminy Osielsko.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis