Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Kamila Makowska inspiruje innych. Teraz pomoc jest jej potrzebna - szukamy dawców szpiku

piątek, 23 października 2015 16:04 Napisała 
Kamila Makowska Kamila Makowska

Jakiś czas temu poznaliście już Kamilę Makowską, która sama dzięki swojej odważnej postawie pokonała już całe mnóstwo przeciwności losu. Bohaterka z naszej gminy pomaga i inspiruje innych. Teraz sama potrzebuje dawcy szpiku.

 

Niezwykła wojowniczka

Kamila pokonała już białaczkę, chorobę serca (kardiomiopatię rozstrzeniową). Po przeszczepie serca była jeszcze cukrzyca posterydowa, wirus po lekach immunosupresyjnych EBV, a teraz do pokonania został chłoniak. Chociaż trudno uwierzyć, że aż tyle chorób może przytrafić się jednej osobie Kamila trzyma się dzielnie. Więcej o jej walce można przeczytać tutaj. Obserwując, jak walczy z rakiem, jesteśmy przekonani, że i z tej konfrontacji wyjdzie zwycięsko. Do tej pory nasza bohaterka pomagała innym i motywowała ich do działania. Kamila jest m. in. twarzą kampanii "Poduszka dla maluszka" organizowanej przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, pisała o niej też Martyna Wojciechowska.

 

Szukamy dawców

Teraz Kamila potrzebuje wsparcia. Do pokonania przez nią nowotworu potrzebny będzie przeszczep szpiku. Niestety znalezienie dawcy jest bardzo trudne. Z uwagi na antygeny prawdopodobieństwo dopasowania niespokrewnionej osoby może wynosić nawet jeden na pół miliona. Nasza wojowniczka po raz kolejny pokazała, jak można inspirować do działania. Sama potrzebując dawcy szpiku zaangażowała się w ideę poszerzania bazy potencjalnych dawców. Szpik może oddawać praktycznie każda zdrowa osoba w wieku 18-55 lat (szczegółowe informacje tutaj). Dawcą można zostać bez wychodzenia z domu (wystarczty zamówić zestaw od wymazu z policzka). Można też udać się do RCKiK w Bydgpszczy (więcej informacji tutaj).

 

Kolejne działania Kamili możecie śledzić na jej blogu oraz na jej fanpage'u.

 

Kamila Makowska inspiruje innych. Teraz pomoc jest jej potrzebna - szukamy dawców szpiku - 5.0 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis