Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Dzięki 30 zuchom i harcerzom z naszej gminy Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Osielska [ZDJĘCIA]

piątek, 18 grudnia 2015 11:39 Napisała 

Każdego roku skauci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest samolotem do Wiednia. Tam ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

 

To już 25 raz

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

 

30 zuchów i harcerzy z Gminy Osielsko

W tym roku w sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju uczestniczyło 30 zuchów i harcerzy z Gminy Osielsko. Podczas czterodniowej wyprawy do Zakopanego w programie znalazło się: zwiedzanie Wieliczki, gra miejska w Zakopanym, wyjazd do Tatralandii na Słowację. Uczestniczyliśmy w wieczornym ogniobraniu na Głodówce, oraz w uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Sanktuarium na Krzeptówkach. Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane mieszkańcom Osielska podczas wigilii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osielsko

 

autor: Beata Kobus

tytuł i śródtytuły od redakcji

Dzięki 30 zuchom i harcerzom z naszej gminy Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Osielska [ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis