Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Kamila Makowska, 15-letnia mieszkanka naszej gminy pokonała raka, teraz inspiruje innych [ZDJĘCIA]

niedziela, 26 czerwca 2016 18:32 Napisała 

W walce z kolejnymi chorobami Kamili Makowskiej kibicowało wielu mieszkańców naszej gminy. I udało się, nasza bohaterka pokonała kolejną chorobę, tym razem chłoniaka

 

Przypomnijmy, Kamila Makowska to przebojowa 15 latka, która nie miała łatwego życia. Chwilę po urodzeniu rozpoznano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po długim leczeniu pokonała chorobę. Gdy miała 10 lat wykryto u niej kardiomiopatię rozstrzeniową. Serce było tak zniszczone, że podłączono ją do komór, które wspomagają serce. Rok później przeszczepiono jej nowe serce. To niestety nie był koniec problemów zdrowotnych. Dwa tygodnie po przeszczepie serca okazało się, że Kamila ma cukrzycę poIekową. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niej chłoniaka (Burkitta IV stopnia). Więcej o naszej bohaterce przeczytasz tutaj.

 

Kamila pokonuje wszystkie choroby, niedawno potwierdziło się, że pokonała też chłoniaka. Sama powiedziała nam:

Ciężko przechodziłam chemioterapię, ale jestem bardzo silna.Trzeba mówić sobie zawsze nie poddam się, dam radę pomimo problemów. Nie ma że boli, trzeba walczyć. Ja dałam rade wygrać z szatanem czym był chłoniak

 

Kamila jednak nie żegna się jeszcze ze lekarzami. Będzie jeszcze jeździć do poradni i szpitala na regularne kontrole. Kamila postanowiła wykorzystać swoje doświadczenia i przeżycia, aby motywować innych. W tym celu prowali bloga, którego możecie czytać pod tym adresem:

kamilamakowska.blogspot.com/

My polecamy bloga i życzymy dużo zdrowia!
 

Kamila Makowska, 15-letnia mieszkanka naszej gminy pokonała raka, teraz inspiruje innych [ZDJĘCIA] - 4.4 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis