Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Seniorzy z Bożenkowa w krainie zamku i muzyki Chopina [ZDJĘCIA]

środa, 29 czerwca 2016 12:24 Napisane przez 

Słoneczna pogoda zachęciła bożenkowskich seniorów do zwiedzania przepięknej krainy Polski. Jako kierunek swojej wyprawy wybrali ziemię golubską

 

Zwiedzanie rozpoczęli od zamku w Golubiu Dobrzyniu. Tam pod opieką przewodnika przemierzyli komnaty i piwnice  zamku, odkrywając historię warowni, potajemne przejścia, a  także  różnego rodzaju apokryf i legendy. Dlatego też, co prędzej, nie którzy wchodzili do komnaty pokutnej, w której jakoby odkupione  są wszystkie grzechy. Aczkolwiek  i miejsce, w której stało kiedyś łóżko Anny Wazówny cieszyło się  również ogromnym zainteresowaniem, ponieważ spełniają się tam marzenia.

Po zwiedzaniu golubskiego zamku, grupa udała się na stare miasto, tam  obejrzała kilka zabytków oraz nabrała sił do dalszej trasy. Po krótkim wypoczynku  wyruszyli do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Przepiękny park pamiętający obecność małego Frycka, ochłodził i zaprosił do spacerowania wąskimi alejkami. Natomiast sala koncertowa w pałacyku przepełniła się walcami, mazurkami i piosenkami Chopina. Grupa miała okazję wysłuchać kilkunastu utworów fortepianowych Chopina  oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kompozytorze z ust przewodniczki, która w sposób profesjonalny przekazała liczne wiadomości. Pobyt w Szafarni, okazał się dla grupy bardzo edukacyjny i relaksacyjny. Po takich wrażeniach muzycznych, niestety grupa musiała  wyruszyć w drogę powrotną do Bożenkowa.

Seniorzy z Bożenkowa w krainie zamku i muzyki Chopina [ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
GOK

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis