Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

W Żołędowie odbyła się inscenizacja bitwy z okresu wojny polsko-bolszewickiej [ZDJĘCIA]

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 19:55 Napisała 

W sobotę odbył się festyn sołectwa Żołędowo, połączony ze świętem Gminy Osielsko

 

Mateusz Mikulski prezes Ligii Obrony Kraju „Wataha”:

Pomysł na taką formę festynu narodził się już rok temu, gdy 15 sierpnia 2015 roku, gdy pomagaliśmy tworzyć podobną inscenizację w Toruniu. Wszyscy byliśmy zachwyceni tym wydarzeniem jak i również sprzętem, który był wykorzystany w bitwie. Korzystając z nawiązanej współpracy oraz posiadając nagrania z wspomnianej rekonstrukcji z Torunia zaproponowaliśmy coś podobnego dla Osielska. Przedstawiliśmy pomysł najpierw sołtysowi Żołędowa, potem razem udaliśmy się do GOK-u i sprawa zaczęła się toczyć. Co prawda od pomysłu do realizacji spotkało nas dużo utrudnień, ale sołtys Żołędowa dołożył wiele starań, aby wszystko się powiodło.

W inscenizacji brało udział kilka grup rekonstrukcyjnych: GRH Drużyna Szturmowa, Towarzystwo Pamięci Powstania wielkopolskiego1918/1919. Koło im płk. Antoniego Grygiela. Oprócz inscenizacji odbył się również pokaz Krav Magi oraz Pierwszej pomocy w wykonaniu LOK „Wataha”.

Organizatorami  wydarzenia byli: Gmina Osielsko, Sołtys i Rada sołectwa Żołędowo, Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku oraz pomysłodawcy takiej formy festynu - Liga Obrony Kraju „Wataha” w Osielsku.

autor: nadesłane

 
W Żołędowie odbyła się inscenizacja bitwy z okresu wojny polsko-bolszewickiej [ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 2 votes
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis