Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Gdzie można zjeść najlepszego kebaba w gminie Osielsko? Porównujemy wołowego w bułce. Zobacz kto wygrał

poniedziałek, 16 marca 2015 22:19 Napisała 

W styczniu wybieraliśmy najlepszą pizzę w gminie Osielsko (więcej tutaj). Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród czytelników eOsielsko.pl, a prowadzących pizzerie zmotywowała do jeszcze większego przykładania uwagi do jakości. Dziś szukamy najlepszego kebaba w gminie Osielsko. 

 

W naszym teście porównaliśmy trzy miejsca, gdzie można kupić kebaba w gminie Osielsko - Express Lunch (przy Polomarkecie w Osielsku), Imbiss Istanbul (w Osielsku przy drodze S5) oraz Pizzerię Tradycja (przy Bydgoskiej w Niemczu). W każdym miejscu zamówiliśmy kebaba wołowego w bułce z sosem mieszanym. Sprawdziliśmy szereg czynników, wszystkie ocenialiśmy w skali od 1 do 10.

 

Cena

Nasz kebab wołowy w Express Lunchu kosztuje 9 złotych, w Tradycji 8,50, a w Imbiss Istanbule 9,90.

Ocena: Express Lunch - 7; Imbiss Istanbul - 5; Tradycja - 8

 

Składniki

Kebab z Express Lunch to mięso o gąbczastej strukturze, surówki ze śladową ilością pomidora (małe pół plasterka) zalane za dużą ilością sosu. Imbiss Istanbul ma najbogatszy skład. Poza surówkami i mięsem jest jeszcze pomidor, ogórek i cebula, a sosu jest w sam raz. W Tradycji poza standardowymi surówkami i mięsem, w kebabie także znaleźliśmy małe pół plasterka pomidora. Według naszego gustu jest trochę za dużo sosu, ale tutaj pewnie znajdą się klienci, dla których nie będzie to minusem. Za kebabem z Tradycji przemawia ilość mięsa. Jest go naprawdę sporo. W przypadku wszystkich trzech kebabów mamy jednak zastrzeżenie do jakości mięsa. Najgorzej jest w Express Lunchu, ale zarówno w Imbiss Istanbule, jak i Tradycji mięso w kebabie ma konsystencję mielonki, a nie kawałków mięsa.

Express Lunch - 4; Imbiss Istanbul - 7; Tradycja - 6

  

Wielkość

Zdecydowanie największy kebab serwuje Tradycja. W Imbiss Istanbul kebab jest mniejszy, a najmniej dostaniemy do zjedzenia zamawiając kebaba w Express Lunchu.

Express Lunch - 5; Imbiss Istanbul - 7; Tradycja - 9

 

Pieczywo

Express Lunch jako jedyny serwuje bułkę z sezamem. Niestety pieczywo jest niedopieczone, przez co nie jest chrupiące. W Imbiss Istanbul bułka jest dobrze zgrillowana i dzięki temu jest chrupiąca. Według nas nieznacznie lepsza od Istanbulu w tym elemencie jest Tradycja, bułka jest najbardziej chrupiąca.

Express Lunch - 5; Imbiss Istanbul - 8; Tradycja - 9

 

Wygląd

Dzięki składnikom i odpowiedniej ilości sosu najlepiej prezentuje się Kebab z Imbiss Istanbul. W Tradycji też jest dobrze. Wygląd jest poprawny, ale do Istanbulu trochę brakuje. Najgorzej jest w Express Lunchu. Tu pokutuje mały rozmiar, za dużo sosów i niedopieczona bułka. Wszystkie te rzeczy powodują, że Kebab prezentuje się słabiej, niż konkurenci. Express Lunch - 4; Imbiss Istanbul - 8; Tradycja - 7

 

Smak

Mięso o gąbczastej strukturze w kebabie z Express Lunch nadaje daniu charakterystyczny smak, przypomina trochę "hamburgera z bistro przy dworcu". W Imbiss Istanbul odpowiednia ilość sosu powoduje, że składniki nie pływają, są za to chrupiące. To w połączeniu z pomidorem i ogórkiem (delikatnie doprawione cebulą do smaku) daje według nas najlepszą kompozycję smakową. W Tradycji jest dobrze, smakowi pomaga pieczywo, przeszkadza nadmiar sosu i brak dodatkowych składników (pomidor, ogórek i cebula).

Express Lunch - 5; Imbiss Istanbul - 8; Tradycja - 7

 

Werdykt

Najlepszy kebab w gminie Osielsko? To Kebab z Imbiss Istanbul w rozmiarach i cenie tego z Tracycji. Jako iż zwycięzca testu może być jeden, nasz subiektywny wybór pada na Imbiss Istanbul, ich kebab najbardziej nam smakuje. Duży kebab i dużo mięsa w korzystnej cenie to największe zalety w Tradycji i takie podejście na pewno także znajdzie grono zwolenników. Czy warto iść do Express Lunchu? Według nas na kebaba nie warto, bo wypada blado w porównaniu z Imbiss Istanbulem i Tradycją.

 

Jakie jest Wasze zdanie?

My wybraliśmy kebab, który nam najbardziej smakuje. Teraz kebaby powalczą o tytuł najlepszego w gminie Osielsko według czytelników eOsielsko.pl. Głosowanie trwa do końca soboty 28 marca. Dziś oddajemy też w Wasze ręce listę 18 miejsc, gdzie można zjeść w gminie Osielsko (tradycyjne restauracje, pizzerie, kebabownie, catering itd., sami jesteśmy zdziwieni, że uzbierało się aż tyle miejsc). Każde z miejsc można ocenić, a także przeczytać recenzje innych użytkowników. Lista dostępna jest tutaj.

Sexy Polling: there is nothing to show! 

 

Gdzie można zjeść najlepszego kebaba w gminie Osielsko? Porównujemy wołowego w bułce. Zobacz kto wygrał - 4.2 out of 5 based on 11 votes
Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis