Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Festyn w Bożenkowie przyciągnął tłumy mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późna [ZDJĘCIA]

sobota, 29 sierpnia 2015 23:01 Napisała 

Loteria z nagrodami, zabawa taneczna, rywalizacja rodzin... Na festynie "Borowik" w Bożenkowie działo się dużo.

 

Rywalizacja rodzin

Festyn rozpoczynał się o godzinie 15.00. Jedną z głównych atrakcji pierwszej części imprezy była rywalizacja rodzin o tytuł "Najlepszej rodziny na święcie Borowkia". W konkursie można się było sprawdzić w nietypowych konkurencjach m. in. rzut jajkiem, wyścig taczek, czy przelewanie wody łyżeczką. Wygrała rodzina Tymosiak, drugie miejsce zajęła rodzina Joppek, a trzecie Frącek. W dogrywce o czwarte miejsce rodzina Neukampf pokonała rodzinę Mrugowskich.

 

Football amerykański, kapela Cynamony  i inne atrakcje

Rywalizacja rodzin była przeplatana występami podwórkowej kapeli Cynamony. Football amerykański promował mieszkaniec Bydgoszczy i wicemistrz Polski z drużyną Seahawks Gdynia Arkadiusz Trojanowski. Zawodnik zdradzał tajniki tego sportu, a najmłodsi po przymierzeniu ochraniaczy i kasku mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Tradycyjnie już dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków. Na festynie pojawiło się wielu znanych mieszkańców naszej gminy m. in. wójt Gminy Osielsko Wojciech Sypniewski, sołtys Bożenkowa Maria Wędzińska, a także radni Gminy Osielsko: Iwona Ratuszna, Krystyna Lachowska i Andrzej Różański. 

 

Loteria i impreza taneczna 

Za główne atrakcje festynu należy niewiątpliwie uznać loterię z nagrodami oraz imprezę taneczną. Wszystie losy (w cenie 3 zł) rozeszy się w ekspresowym tempie. Kto nie pomyślał o zakupie na samym początku imprezy, był już potem odprawiany z kwitkiem. Główną nagrodą w loterii była mikrofalówka, a pośród pozostałych były między innymi ozdobne mydełka, komplety szklanek, zestawy dla kota i psa, kwiaty, czy prostownica do włosów lub perfum. Druga główna atrakcja, czyli impreza taneczna planowana była na godzinę 19.00 (ale opóźniła ją przeciągająca się loteria). Pierwsi tańczący pojawili się jednak już około godziny 17:30, korzystając z utworów kapeli Cynamony. Z każdym utworem tańczących było coraz więcej. Koniec całej imprezy przewidziany jest na godzinę 1:00.

Festyn w Bożenkowie przyciągnął tłumy mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późna [ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis