Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Sportowe atrakcje w najbliższy weekend w naszej gminie: w sobotę akcja "Polska Biega", w niedzielę rajd rowerowy

piątek, 20 maja 2016 12:22 Napisała 
Imprezy sportowe w gminie Osielsko w 2015 roku Imprezy sportowe w gminie Osielsko w 2015 roku © eOsielsko.pl

Ten weekend w naszej gminie upłynie pod znakiem sportu. W sobotę Polska Biega, w niedzielę gminny rajd rowerowy. W 2015 roku obydwie imprezy cieszyły się sporym zainteresowaniem

 

Biegaj z Dębami w ramach Polska Biega

Biegaj z Dębami to spotkania, które przyciągają na start coraz więcej biegaczy. W najbliższą sobotę okazja wyjątkowa - akcja Polska Biega. Organizatorzy zapowiadają próbę pobicia rekordu frekwencji, który został ustanowiony już w ramach przygotowania do wydarzenia, w poprzednią sobotę i wynosi 73 uczestników.

Czym jest Biegaj z Dębami? To najlepiej wyjaśnia jeden z organizatorów, Jacek Baumgart:

Spotykamy się w każdą sobotę od ponad roku! Możesz biegać, maszerować z kijkami i bez. Robisz to tempem, jakie lubisz. Dystans też dostosowujesz do swoich możliwości. Mamy wyznaczoną trasę "wahadłową" (2-kilometry w jedną stronę), ale ty możesz zawrócić wcześniej. Musisz być cierpliwy, nie oglądaj się na innych. Większość zaczynała od "zera"! Na półmetku odpoczywamy, rozciągamy się i, co najważniejsze, rozmawiamy!!! Kiedy wracamy, czeka na nas coś do picia. W chłodne dni coś ciepłego! O to wszystko dba organizatorka Magda. To nie tylko trening. To spotkanie towarzyskie co sobotę!!! I pamiętaj! Wyznajemy zasadę: "Nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie!" Do zobaczenia! Zapraszamy!!!!

Zbiórka o 9.00 przy końcu ulicy Centralnej, na początku duktu leśnego w kierunku Fordonu.

Zobacz jak było rok temu:

Akcja "Polska Biega" w Osielsku: Rekord frekwencji na starcie "Biegaj z Dębami" [RELACJA+ZDJĘCIA]

 

Gminny rajd rowerowy

W niedzielę o godzinie 13.00 ze stadionu w Żołędowie wystartuje gminny rajd rowerowy. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji szacuje, że na starcie pojawi się około 300 uczestników. Trasa rajdu przebiega z Żołędowa do Niemcza (w większości przez drogi utwardzone (asfalt i kostka). Zapisy wystartują w dniu rajdu o godzinie 10.00 i zakończą się o 12.45. Około godziny 13.45 pierwsi uczestnicy powinni pojawić się na miejscu docelowym - przedszkolu w Niemczu, przy ul. Bydgoskiej 40. Tam do godziny 16 potrwa festyn. Więcej informacji udzielają: Adam Mordka (501383501) i GOSiR (523200309).
 

Zobacz jak było rok temu:

Rajd rowerowy przyciągnął na start rekordową liczbę mieszkańców gminy Osielsko [RELACJA+ZDJĘCIA]

Sportowe atrakcje w najbliższy weekend w naszej gminie: w sobotę akcja "Polska Biega", w niedzielę rajd rowerowy - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis