Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Tomasz Chwaliszewski organizuje niezwykłe przedsięwzięcie. Popłynąć może każdy

czwartek, 19 marca 2015 14:25 Napisała 

Tomasz Chwaliszewski organizuje niezwykłe przedsięwzięcie. Cel to zbiórka pieniędzy na rehabilitację Błażeja Żyły.

 

Do pokonania jest trasa Piaski - Frombork w dwie strony, łącznie 18,4 km. - Chcecie sprawdzić swoje umiejętności pływackie na Zalewie Wiślanym 2015 roku? Zalewu Wiślanego w dwie strony do tej pory nikt nie przepłynął! - mówi sam Chwaliszewski. W pokonywaniu tej trasy po raz pierwszy uczestniczyć może każdy, jedyny warunek to wpłata 1500zł na leczenie Błażeja Żyty. - Mamy już pozwolenie na zorganizowanie maratonu. Czekamy na zgłoszenia na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , zapraszamy do wzięcia udziału - dodaje.

 

Tomasz Chwaliszewski - osiągnął już wiele, planuje jeszcze więcej 

To wydarzenie jest uzupełnieniem planów Tomasza Chwliszewskiego na 2015 rok, których celem jest pomoc Błażejowi. O planach na 2015 rok można przeczytać tutaj, a o przygotowaniu do pierwszego z nich, przepłynięcia Jezioraka, można przeczytać tutaj. Tomasz Chwaliszewski w swojej karierze przepłynął już Zatokę Pucką, Zatokę Gdańską (dwa razy) - dystans około 19 km, dwa lata temu pokonał dystans 140 km wzdłuż rzeki Warty, płynąc bez przerwy 26 godzin, natomiast w pokonaniu Kanału La Manche przeszkodziła mu jedynie zła pogoda. Na 2016 rok Tomasz Chwaliszewski planuje kolejne wyzwanie, pokonanie Cieśniny Gibraltarskiej.

 

Kim jest Błażej Żyła?

Błażej Żyła urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Od początku jest intensywnie rehabilitowany, mimo to spastyka jest na tyle duża, że Błażej musi przejść kilka operacji. Do tego dostał pierwszego ataku padaczki i odtąd musi być już pod stałą kontrolą i brać lekarstwa. Pomimo wielu zmartwień ten 9-letni drobny chłopiec o dzielnym sercu, zmagający się z niepełnosprawnością nie zamierza się poddać i walczy. - Przede mną i Błażejem są już kolejne wyzwania. Na pewno jest mi łatwiej zrealizować swoje marzenia, ale oboje mamy cele, do których zmierzamy. Może te drogi są trochę inne, ale tak naprawdę musimy włożyć w to co robimy dużo zapału, silnej woli i przezwyciężać własne słabości – mówi Chwaliszewski.

 

Marzenia zaczynają się spełniać

Błażej Żyła, tak jak Tomasz Chwaliszewski, ciężko pracuje, aby zrealizować swoje cele. „Chciałbym tak jak starszy brat grać w piłkę, jeździć rowerem, spacerować po lesie, pływać.” - mówi Błażej. To ostatnie marzenie zaczęło się powoli spełniać. Błażej od września 2013 bierze udział w zajęciach na basenie w Osielsku i wraz z kolegami tworzy grupę „wesołe delfinki”, których inicjatorem jest Jerzy Teska. Jest to człowiek o wielkim sercu starający się pomóc wspólnie z Tomaszem w uzyskaniu środków finansowych na rehabilitację chłopca.

Tomasz Chwaliszewski organizuje niezwykłe przedsięwzięcie. Popłynąć może każdy - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis