Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Wszystko o Dębach cz. 2: Poznaj trenerów, zespoły młodzieżowe oraz cele na ten rok

czwartek, 23 kwietnia 2015 19:53 Napisane przez 

 Mamy dla Was przewodnik "Wszystko o Dębach". W pierwszej części zaprezentowaliśmy kadrę zespołu Dębów Osielsko (czytaj tutaj). W drugiej części prezentujemy kadrę trenerską i zespoły młodzieżowe.

 

Trenerzy i kierownik drużyny seniorów

Trenerem ligowego zespołu Dębów pozostał nadal Mateusz Macniak, który w swoim debiutanckim (w tej roli) sezonie 2014 doprowadził klub do trzeciego miejsca w Ekstralidze i w Pucharze Polski. Po rezygnacji Szymona Szymańskiego funkcję II trenera pełnić będzie Łukasz Snopek. Kierownikiem drużyny pozostaje Paweł Winiarski. Wszyscy trzej są jednocześnie aktywnymi zawodnikami zespołu.

 

Cel jest tylko jeden 

– W ubiegłym roku chcieliśmy na jubileusz 20-lecia klubu zdobyć podwójną koronę: mistrzostwo Ekstraligi i Puchar Polski. Nie udało się, ale na ten sezon zakładamy sobie taki sam plan: podwójne złoto. Innej możliwości niż walka o najwyższe cele w ogóle nie biorę pod uwagę – deklaruje u progu sezonu trener Macniak. – Zimę przepracowaliśmy solidnie, natomiast na przełomie marca i kwietnia pogoda przeszkodziła nam w treningach na boisku, dlatego tę ostatnią fazę przygotowań kończymy dopiero teraz, gdy już gramy o punkty.

 

 Zawody w Osielsku

– Z obserwacji poczynionych podczas MP U-21 i pierwszej kolejki ligowej wynika, że nie tylko my mamy taki problem – mówi trener. Ponieważ zawodnicy kategorii do 21 lat i juniorzy są jednocześnie członkami kadry ligowej, trener Macniak prowadzi również te grupy wiekowe. Mistrzostwa Polski U-21 zostały już rozegrane (Dęby wywalczyły srebrny medal), natomiast juniorzy (15-18 lat, roczniki 1997-2000) mają w planie udział w mistrzostwach Polski i Pucharze Polski tej kategorii wiekowej. Te ostatnie zawody odbędą się w Osielsku. – Oczywiście w obu tych imprezach musimy walczyć o złoto. Sądzę, że w tym sezonie w juniorach najsilniejszymi zespołami dysponować będziemy my i Centaury – uważa Macniak.

 

Główny rywal

W ostatnich sezonach głównym rywalem Dębów i „łowcą tytułów” w kategorii juniorów były Gepardy Żory, jednak bardzo liczna grupa ich graczy z rocznika 1996 przekroczyła już limit wieku juniora. Trenerami pozostałych grup wiekowych są: - kadeci (12-15 lat, roczniki 2000-2003) – Paweł Sztejka - młodzicy (9-12 lat, 2003-2006) – Jacek Baumgart - teeball (6-10 lat, 2005 i młodsi) – Paweł Winiarski We wszystkich tych kategoriach wiekowych Dęby zamierzają wystawić zespoły do rozgrywek mistrzowskich PZBall. Klub z Osielska nie musi się więc przejmować regulaminowym wymogiem wystawienia choć jednej drużyny młodzieżowej.

 

Sprawy organizacyjne 

PZBall nie rezygnuje z planów poszerzenia Ekstraligi, dlatego nikt nie spadnie z najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast mistrz i wicemistrz I ligi otrzymają prawo awansu do Ekstraligi. Nowością jest zapis w regulaminie, że w przypadku rezygnacji któregoś z dwóch najlepszych I-ligowców z gry w wyższej klasie, prawo awansu przechodzi na kolejne drużyny w klasyfikacji I ligi.

 

System rozgrywek Ekstraligi pozostał praktycznie niezmieniony. W rundzie zasadniczej zespoły grają każdy z każdym u siebie i na wyjeździe po 2 mecze 7-rundowe w jednym dniu (łącznie 20 spotkań). Cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej awansują do fazy play-off, natomiast zespoły z miejsc 5.-6. zakończą na tym rozgrywki. W fazie play-off rywalizacja toczyć się będzie do 3 zwycięstw, zarówno w półfinałach jak i w finałach o złoto i o brąz.

Wszystko o Dębach cz. 2: Poznaj trenerów, zespoły młodzieżowe oraz cele na ten rok - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis