Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Rajd rowerowy przyciągnął na start rekordową liczbę mieszkańców gminy Osielsko [RELACJA+ZDJĘCIA]

niedziela, 24 maja 2015 17:44 Napisała 
Czwarty Gminny Rajd Rowerowy - Osielsko 2015 Czwarty Gminny Rajd Rowerowy - Osielsko 2015 eOsielsko.pl

Mieszkańcy gminy Osielsko tłumnie stawili się dziś na starcie rowerowego rajdu gminnego. Wystartowało ponad 300 osób.

 

Na trasie rajdu mieszkańcom naszej gminy towarzyszyło słońce oraz dużo uśmiechu, co można zobaczyć na zdjęciach. Trasa miała długość 7 km i prowadziła z Orlika w Żołędowie przez Jagodowo i Osielsko do przedszkola przy ul. Bydgoskiej 40 w Niemczu. Obowiązywało tempo spacerowe. W rajdzie wystartowało aż 303 uczestników, wśród nich także znani mieszkańcy naszej gminy: radny powiatowy Leszek Kuziak, przewodniczący rady gminy Osielsko - Benedykt Leszczyński, sołtys Niemcza i radna gminna Krystyna Lachowska, radna gminna Beata Polasik oraz Żanetta Kaźmierczak, dyrektorka GOSiR.

 

Start rajdu zaplanowany był na godzinę 13.00, ale rowerzyści wyruszyli na trasę z kilkuminutowym opóźnieniem. Przyczyną była przeciągająca się rejestracja, z uwagi na dużą liczbę uczestników. Pomimo, że organizatorzy uruchomili zapisy już o 9.45, wielu mieszkańców naszej gminy po numery ustawiło się tuż przed początkiem rajdu. Zainteresowaniem rowerzystów cieszył się też dron, rejestrujący start.

 

Na mecie rajdu na uczestników czekały puchary, upominki oraz gry i zabawy dla dzieci. Najdłuższe kolejki ustawiały się po lody oraz grochówkę. Wydarzenia było organizowane przez GOSiR i była to już czwarta impreza tego typu w naszej gminie. Pomimo drobnych przestojów na trasie (spowodowanych zbytnim oddaleniem czoła od końca rajdu), należy ocenić, że całe wydarzenie było zorganizowane dość sprawnie.

 

Kolejne spotkanie mieszkańców Niemcza już za tydzień. Na sobotę 30 maja zaplanowano bieg uliczny oraz festyn, w stylu biesiady, z niezliczoną listą atrakcji (więcej tutaj). Festyn w Niemczu odbywa się pod patronatem eOsielsko.pl. Gorąco zapraszamy.

 

Rajd rowerowy przyciągnął na start rekordową liczbę mieszkańców gminy Osielsko [RELACJA+ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis