Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Victoria Osielsko istnieje od 2013 roku, a już organizuje ogólnopolskie zawody. Sprawdzamy jak powstał ten klub

wtorek, 26 maja 2015 13:34 Napisał 

Victoria Osielsko to jednosekcyjny klub sportowy, który powstał z wydzielenia sekcji zapaśniczych dwóch klubów z naszej gminy. Sprawdzamy dlaczego została podjęta decyzja o założeniu nowego klubu i jaka jest obecna sytuacja w klubie.

 

Victoria Osielsko to klub, który nie jest w centrum uwagi a warto o nim wspomnieć. W Polsce duże pieniądze idą np. na piłkę, jednak każdy z nas cieszy się, gdy na igrzyskach olimpijskich nasi zdobywają kolejne medale. A gdzie się to wszystko zaczyna? W takich małych klubach jak nasza Victoria. 

 

Trochę historii

Klub zapaśniczy w naszej gminie istnieje od 1968 roku (czyli już 47 lat). Na początku mogliśmy go odnaleźć pod nazwą GLKS Osielsko. Młodzież oprócz zapasów mogła również trenować m. in. piłkę nożną. Natomiast w miejscowości Maksymilianowo powstał  klub PULKS "Max" Maksymilianowo (również klub wielosekcyjny), który współpracował z GLKS-em.

 

W 2013 roku postanowiono wyodrębnić sekcje zapaśnicze i utworzyć osobny klub (odłączono się od  PULKS "Max" Maksymilianowo oraz GLKS Osielsko). W ten sposób powstała Victoria Osielsko - klub tylko i wyłącznie zapaśniczy. Przyczyną takiego kroku był brak porozumienia stron różnych sekcji sportowych. "Nie mogliśmy się porozumieć, sekcja piłkarska czegoś nie rozliczyła, my czegoś też nie rozliczyliśmy a potem każdy na każdego zrzucał winę. Teraz jesteśmy jedną sekcją i nie ma problemu z prowadzeniem dokumentacji." – powiedział prezes Victorii Maciej Zakowicz.

 

Sytuacja w klubie

Klub ma już za sobą organizację imprez ogólnopolskich: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolny, czy Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. Najbliższym wyzwaniem stojącym przed klubem jest organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu wolnym oraz zapasach kobiet. Zawody odbędą się 19-21 czerwca w Solcu Kujawskim. Prezes Zakowicz ocenia dotychczasową działalność klubu: -„Organizujemy mistrzostwa, wyniki mamy co raz lepsze, więc jest jak najbardziej pozytywnie”. I dodaje: "Plany na przyszłość są jasno określone - rozwój klubu. Każdy może dołączyć już od najmłodszych lat. Dla wszystkich znajdzie się miejsce. Niestety Victoria jest małym klubem i najlepsi zawodnicy odchodzą do większych, bogatszych z nowoczesnym zapleczem, dlatego kilku chłopaków przeszło do Poznania. Budżet nie pozwala na pobudowanie hali. Zawodnicy trenują w szkole, choć wszyscy w klubie bardzo by chcieli własnej sali dostępnej w każdej chwili."

 

Dołącz do Victorii

Nie ma ograniczeń wiekowych, do Victorii można się zgłosić już od najmłodszych lat. Aby dołączyć do klubu należy udać się do siedziby klubu przy Szosie Gdańskiej 57 w Osielsku (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; tel: 501 185 571).  

Victoria Osielsko istnieje od 2013 roku, a już organizuje ogólnopolskie zawody. Sprawdzamy jak powstał ten klub - 4.4 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Michał Grzelski

O wielkości dziennikarza nie świadczy ilość artykułów, lecz czy potrafi ukazać prawdę choćby była najgorsza.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis