Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Wielkie zawody w Gminie Osielsko. "Biegaj w Niemczu" przyciągnęło na start tłumy [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

sobota, 30 maja 2015 18:59 Napisała 
Biegaj w Niemczu 30.05.2015 Biegaj w Niemczu 30.05.2015 eOsielsko.pl

Właśnie zakończyła się impreza „Biegaj w Niemczu. Na starcie pojawiły się tłumy nie tylko mieszkańców naszej gminy. Imprezę można uznać za sukces zarówno frekwencyjny jak i organizacyjny.

 

Klasyfikacja mężczyzn 

W biegu głównym (na 10 km) wystartowało łącznie 154 biegaczy (120 mężczyzn i 34 kobiety). W klasyfikacji mężczyzn wygrał Błażej Brzeziński (związany z Bydgoszczą maratończyk, obecnie reprezentujący barwy WKS Śląsk Wrocław, mający na swoim koncie dwa złote medale mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce). Jego czas na mecie to 31 minut i 9 sekund. Po biegu Brzeziński powiedział: - Nie walczyłem jakoś specjalnie o dobry wynik, po prostu zrealizowałem jednostkę treningową. Drugi na mecie powjawił się Patryk Piotrowicz (czas 32:56) z Trzcianki. Trzeci na mecie był pierwszy reprezentant naszej gminy Tomasz Polański z Niemcza (34:39).

 

Klasyfikacja kobiet 

Klasyfikację kobiet wygrała Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy (w ogólnej klasyfikacji siódme miejsce, czas 38:15). Drugie miejsce, ze stratą pół minuty, zajęła Marta Szenik z Bydgoszczy. Najniższy stopień podium przypadł Wiolettcie Palacz, także z Bydgoszczy (44:49).

 

Klasyfikacja mieszkańców Gminy Osielsko

Najlepszym zawodnikiem z naszej gminy był wspomniany wyżej Tomasz Polański (trzeci w klasyfikacji generalnej). Drugi z naszej gminy był Łukasz Rybak z Niemcza (czas 38:58), trzeci Rafał Kruk także z Niemcza (39:26). Najlepszym reprezentantem Osielska był Stanisław Pawlik (42:23). Z Maksymilianowa najlepszy był Grzegorz Komorowski (49:33). Najlepszy zawodnik Niw to Marcin Tafelski (54:54). Z Żołędowa, Bożenkowa i Jarużyna nie zgłosił się żaden zawodnik.

 

Klasyfikację kobiet w naszej gminie wygrała Beata Polańska (49:11). Druga była Maja Markowska z Osielska (51:17), trzecia Urszula Borejko-Leśniak z Niemcza (53:32). Najlepszą zawodniczką z Maksymilianowa była Beata Wiśniewska-Krawiec (1:00:59). Z pozostałych miejscowości w naszej gminie nie wystartowały żadne uczestniczki.

 

Pełna lista wyników dostępna jest tutaj. Po zawodach w Niemczu rozpoczął się XI Rodzinny Festyn Parafialny, z całą masą atrakcji. Zdjęcia z festynu dostępne są tutaj.

 

Wielkie zawody w Gminie Osielsko. "Biegaj w Niemczu" przyciągnęło na start tłumy [MNÓSTWO ZDJĘĆ] - 5.0 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis