Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

środa, 17 czerwca 2015 11:22 Napisane przez
Dęby Osielsko na Pucharze Polski w teeballu Dęby Osielsko na Pucharze Polski w teeballu

Od czwartku do niedzieli w Warszawie rozgrywany był Puchar Polski w teeballu – kategorii wiekowej od 5 do 10 lat (rocznik 2005 i młodsze). Najmłodsi adepci piłki bazowej UKS Dęby Osielsko, trenujący pod opieką Pawła Winiarskiego i Juliusza Liwocha, wywalczyli brązowe medale.

Finał przegrany o włos

W teeballu nie są rozgrywane mistrzostwa Polski, więc PP jest najważniejszą imprezą dla tej kategorii wiekowej. W turnieju wzięło udział 9 zespołów (w tym trzy ekipy gospodarzy), podzielonych na dwie grupy. Dęby awansowały do półfinału, w którym po zaciętej walce uległy nieznaczną różnicą 16:19 późniejszym zwycięzcom, Centaurom III Warszawa. W finale Centaury III pokonały Centaury II. Meczu o III miejsce nie rozgrywano – za Dębami, na IV pozycji uplasowała się Stal Kutno.

Dęby wystąpiły w składzie: Filip Bieliński, Bartosz Januszewski, Błażej Kobierowski, Mikołaj Kobierowski, Marika Kozłowska, Fabian Kozłowski, Adrian Maciejewski, Wojciech Madej, Adam Marcinkowski, Wojciech Polacki, Kacper Słupski, Bartosz Zera, Gustaw Zygowski. Trenerzy: Paweł Winiarski, Juliusz Liwoch.

Atrakcje dla najmłodszych

Oprócz wrażeń sportowych, najmłodsi sportowcy z UKS Dęby oraz pozostałych klubów mieli też okazję zwiedzić Oceanarium Prehistoryczne 3D na Stadionie Narodowym, które zostało oficjalnym partnerem imprezy. Roześmiane, pełne wrażeń dzieciaki z medalami na szyjach wróciły do Osielska w samą porę, by spotkać się ze starszymi kolegami na wspólnym grillu zorganizowanym dla uczestników Pucharu Polski Juniorów, rozgrywanego na stadionie im. Polskiej Narodowej Fundacji Młodych Baseballistów.

O teeball

Teeball jest pierwszym krokiem szkolenia w baseballu i softballu. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, które przez zabawę uczą się odbijania piłki i reguł tego sportu. W teeball gra się na małym boisku, nie ma miotacza, a piłka odbijana jest ze specjalnego stojaka ustawionego na bazie domowej.

Mistrzostwa Europy

W dniach 6-11 lipca br. w Miejskiej Górce rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Młodzików w baseballu. Do reprezentacji Polski na ten turniej powołany został Szymon Karczewski z UKS Dęby Osielsko. Kategoria młodzik w baseballu obejmuje przedział wiekowy 10-12 lat (rocznik 2003-2005). W ME w Miejskiej Górce weźmie udział 9 zespołów. Polska rywalizować będzie w grupie A z Litwą, Rosją i Słowenią, w grupie B zagrają Austria, Białoruś, Czechy, Francja i Rumunia.

Najmłodsi zawodnicy Dębów wracają z Warszawy z brązowymi medalami. Finał przegrany o włos - 5.0 out of 5 based on 1 vote