Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Mieszkanka Osielska mistrzynią Polski Nordic Walking. Zawodnicy z całego kraju: "To najlepsza impreza" [ZDJĘCIA]

sobota, 08 sierpnia 2015 17:46 Napisała 

561 zawodników przyciągnęły na start VII Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Osielsku. Katarzyna Mróz z Osielska została mistrzynią Polski Nordic Walking na dystansie półmaratonu. Zawodnicy, którzy przyjechali do Osielska z najdalszych rejonów Polski bardzo pozytywnie ocenili imprezę.

 

Rywalizacja odbyła się na trzech dystansach. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy na trasie półmaratonu. Później odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, gdzie prezes Polskiej Federacji Nordic Walking, Olgierd Bojke, gratulował wójtowi Osielska Wojciechowi Sypeniewskiemu wizji w postawieniu na Nordic Walking. Później wystartowali zawodnicy na pięć i dziesięć kilometrów. W Osielsku rywalizowano nie tylko o Mistrzostwo Polski, zawody wliczały się też do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

 

Gorąca aura

Pomimo jednego z najgorętszych dni w roku z twarzy większości zawodników nie schodził uśmiech. W poradzeniu sobie z upałem pomagała umiejętnie wyznaczona trasa, która w znacznej części wiodła przez las, dzięki czemu była zacieniona. Upały spowodowały, że kilku zawodników osłabło. Organizatorzy byli jednak na to przygotowali i pomoc została udzielona odpowiednio szybko.

 

Świetne wyniki zawodników z Gminy Osielsko

Według nieoficjalnych wyników największy sukces pośród mieszkańców naszej gminy odniosła Katarzyna Mróz (Osielsko), która w półmaratonie zajęła 1. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet (w rywalizacji z mężczyznami byłaby piąta). Na dystansie 10 km najlepszym reprezentantem naszej gminy była ponownie kobieta. Magdalena Piekarska zajęła 6. miejsce w klasyfikacji kobiet 18-29 lat i 87. w klasyfikacji generalniej.

 

Na 5 km najszybszy z naszej gminy był Wojciech Krych, który zajął 16. miejsce w klasyfikacji generalniej i 4. w kategorii mężczyzn 50-54 lata. Na tym dystansie warto też wyróżnić sukcesy Ryszarda Dembkowskiego (2. w kategorii mężczyzn 60-64 lata), Oliwii Uklejowskiej (2. w kat. K dzieci), Piotra Kusiewicza (3. w kat. M dzieci) i Bernardynę Surmę (3. w kat. K 70+). Pełne wyniki dostępne są tutaj.

 

Goście z całej Polski chwalą organizację 

Całą imprezę należy uznać za doskonałą promocję naszej gminy. Dobra organizacja została doceniona przez zawodników z całej Polski: - Przyjechałam ponad 700 kilometrów, ale warto. Na pewno tutaj wrócę, na kolejne zawody, bo to świetne zawody - powiedziała zawodniczka z Sanoku. Pan Kazimierz w Wielkopolski powiedział: - Trasa jest raczej łatwa, ale pod względem organizacji to najlepsze zawody w Polsce. I dodał: - Najlepiej o organizacji świadczy ilość uczestników, ponad pół tysiąca osób, proszę spojrzeć. 

 

Gość ze Śląska zwrócił uwagę na punkty do poprawy podczas zawodów w naszej gminie: - Organizatorzy w Osielsku spoczęli na laurach. Jestem tu już trzeci raz i nie widzę poprawy. Na przykład toalety cały czas kuleją. Poza tym od kilku dni było wiadomo jaka będzie temperatura, a organizatorzy się do tego nie przygotwali. Kurtyny w praktyce nie działały. Pomimo paru punktów do poprawy i to tak bardzo dobrze zorganizowana impreza, jedne z lepszych zawodów Nordic Walking w Polsce.

 

Głównymi organizatorami zawodów byli GOSiR Osielsko i Polska Federacja Nordic Walking.

 

Zdjęcia

Mieszkanka Osielska mistrzynią Polski Nordic Walking. Zawodnicy z całego kraju: "To najlepsza impreza" [ZDJĘCIA] - 4.3 out of 5 based on 6 votes
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis