Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Mistrzostwa Polski w Triathlonie przebiegną przez Gminę Osielsko. Wystartuje ponad pół tysiąca osób

wtorek, 18 sierpnia 2015 17:58 Napisała 

W najbliższą niedzielę przez Gminę Osielsko będą przebiegać Mistrzostwa Polski w Triathlonie. Sprawdzamy trasę i program zawodów.

 

Ponad 500 zawodników

W najbliższą niedzielę łącznie ponad pół tysiąca uczestników zmierzy się z Triathlonem, czyli wyścigiem podczas którego uczestnicy najpierw płyną, potem jadą na rowerze i na koniec biegną. Podczas "Triathlon Polska 2015" (taka jest oficjalna nazwa) zawodnicy pokonają pełny dystans Ironmen, czyli odpowiednio 3,8 km, 180 km oraz na koniec maraton (42,2 km) oraz połowę tego dystansu, czyli  w kolejności 1,9 km, 90 km i 21,1 km. Podczas zawodów na obydwu dystansach część ze startujących będzie rywalizować drużynowo w trzyosobowych sztafetach, czyli jeden ze startujących będzie płynął, kolejny jechał na rowerze a ostatni biegł.

 

Na rowerach przez naszą gminę

Zawodnicy wystartują w Borównie. Później na rowerze pojadą pętle, a część trasy poprowadzi przez naszą gminę, na koniec będą biegać rundy po Myślęcinku, meta znajduje się koło stadionu Zawiszy. Nasza część trasy rowerowej będzie przebiegać od strony Gminy Dobrcz przez Maksymilianowo, Żołędowo i Niemcz. Uczestnicy triathlonu pojadą ulicą Bydgoską i Słowackiego, w Niemczu skręcą w ulicę Jeździecką i dalej Gdańską zjadą do Bydgoszczy.

 

Będą walczyć nawet 15 godzin

Zawodnicy na dłuższym dystansie wystartują o godzinie 7:00, na połowie dystansu o 11.00. Ostateczne zamknięcie trasy nastąpi o godzinie 22:00. Chwilę potem dekoracja zwycięzców. Na dystansie pełnym zawody mają rangę oficjalnych mistrzostw Polski. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Sportowe „Tri-sport” z Niemcza. Więcej informacji dostępnych jest na stronie zawodów: triathlonpolska.pl.

Mistrzostwa Polski w Triathlonie przebiegną przez Gminę Osielsko. Wystartuje ponad pół tysiąca osób - 5.0 out of 5 based on 4 votes
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis