Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Akcja Twoje-Moje w Osielsku okazała się wielkim sukcesem. Licznie przybyłe kobiety miały w czym wybierać [ZDJĘCIA]

sobota, 09 kwietnia 2016 14:25 Napisała 

W Osielsku odbyła się dziś akcja Twoje-Moje. W Gminnym Ośrodku Kultury kobiety wymieniały się ubraniami. Była to także świetna okazja, aby się wzajemnie poznać i porozmawiać przy kawie i cieście.

 

Chociaż impreza była otwarta dla wszystkich, to mężczyźni pojawiali się sporadycznie. Za to wystawczynie i odwiedzające przybyły na akcję nie tylko z naszej gminy, ale też z odleglejszych zakątków naszego powiatu np. Białych Błot, czy Solca Kujawskiego. Ubrania można było nie tylko wymieniać, ale także sprzedawać/kupować za symboliczne ceny. Przy okazji można się było też trochę potargować albo wynegocjować specjalną promocję, co nie było specjalnie trudne. Patrycja Meger, jedna z organizatorek powiedziała nam:

To świetna okazja, żeby przewietrzyć swoją szafę. Chcę się po prostu pozbyć nadmiaru rzeczy.

Ubrania i buty były w bardzo dobrym stanie, często noszone tylko kilka razy, albo nawet z metkami. Powodów wymiany było wiele, nietrafiony prezent, nieudany zakup, ubranka z których dzieci wyrosły itd.

 

Akcja miała także swój charytatywny wydźwięk, organizatorki poinformowały na Facebooku:

Macie wielkie Serducha! Jesteśmy mile zaskoczone ilością rzeczy, które przekazałyście dla potrzebujących! Ponad sześć ogromnych worków! Postaramy się, by jak najszybciej trafiły do potrzebujących rodzin.

 

Organizatorki (poza Patrycją także Joanna Lewandowska) powiedziały nam, że jeśli odzew po akcji będzie pozytywny to zorganizują kolejną edycję. Patrząc na liczbę gości przybyłych na wymianę, ich zadowolenie oraz klimat, który panował podczas akcji, wydaje nam się, że kolejne spotkanie z cyklu Twoje-Moje to tylko kwestia czasu.

Akcja Twoje-Moje w Osielsku okazała się wielkim sukcesem. Licznie przybyłe kobiety miały w czym wybierać [ZDJĘCIA] - 4.5 out of 5 based on 4 votes
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis