Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Obudź w swoich dzieciach pasję do książek. Już w nadchodzącym tygodniu w Księgarni 63 na najmłodszych czeka wyjątkowa przygoda

sobota, 24 wrzesnia 2016 12:20 Napisała 
Księgarnia 63 to miejsce przyjazne dzieciom Księgarnia 63 to miejsce przyjazne dzieciom

W środę 28 września w nasza księgarnia w Osielsku zorganizuje warsztaty dla najmłodzych

 

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Spotkanie w Księgarni 63 to świetna okazja dla dzieci do spędzenia chwili czasu w baśniowej atmosferze, dla rodziców możliwość poznania sobie podobnych, dla których ważna jest kreatywność i inteligencja emocjonalna ich dzieci. A czytanie książek dzieciom ma przecież długą listę zalet: rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucia własnej wartości, pobudza do rozwoju zainteresowań, czy w końcu pozwala wykształcić nawyk czytania.

A to ważne w szczególności w kontekście zastraszających danych dotyczących czytelnictwa w Polsce przytoczonych przez Fundację "Cała Polska Czyta Dzieciom". W Polsce 300 tys. dzieci w wieku 4 -14 lat ma tzw. specyficzne zaburzenia językowe (SLI), nie wywołane przyczynami medycznymi ani dysleksją, 20 procent 15-latków to funkcjonalni analfabeci, a około 60 proc. ogółu społeczeństwa niczego nie czyta.

 

Motywem przewodnim warsztatów będzie seria książek o Pettsonie i jego utalentowanym kocie Findusie szwedzkiego pisarza i ilustratora Svena Nordqvista. To ciesząca się bardzo dobrymi opiniami polskich rodziców i wielkim uznaniem na świecie seria książek, która została przetłumaczona na 44 języki, a łączna sprzedaż książęk wynosi ponad sześć milionów.

Na warsztatach w Księgarni 63 przeniesiemy się na niewielkie gospodarstwo między polami i łąkami, gdzie mieszkają staruszek Pettson i kot Findus. Organizatorzy zapowiadają:

 Będziemy czytać, opowiadać, Razem z Findusem sprawdzimy, co dzieje się w przyrodzie we wrześniu, a na koniec zbudujemy... Niespodzianka! Jesteście ciekawi? Przyjdźcie!

Warsztaty przewidziane są dla dzieci w wieku 4-7 lat i odbędą się w środę 28 września od 17 do 19 w Księgarni 63. Koszt udziału w warsztatach to 12 złotych (cena uwzględnia książkę o Pattsonie i Findusie dla każdego dziecka). Na warsztaty obowiązują telefoniczne zapisy (575 888 705), liczba miejsc ograniczona.

Obudź w swoich dzieciach pasję do książek. Już w nadchodzącym tygodniu w Księgarni 63 na najmłodszych czeka wyjątkowa przygoda - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis