Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Bieganie, głodzenie, drogie kremy, a cellulit nie znika. Co mieszkanki Gminy Osielsko robią źle?

wtorek, 28 lipca 2015 18:12 Napisała 
Mgr Marta Danecka - dietetyk Mgr Marta Danecka - dietetyk eOsielsko.pl

W swojej pracy dietetyka często spotykam się z mieszkańcami Gminy Osielsko. To bardzo aktywni i nastawieni na osiągniecie zamierzonych celów ludzie. Ale to nie wystarczy. Na przykładzie cellulitu pokażę, czego jeszcze potrzeba aby osiągnąć sukces.

 

W walce z cellulitem konieczna jest zmiana stylu życia, czyli: właściwa dieta, regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednie uzupełnienie suplementami. Jedna z moich klientek, zażartowała nawet, że „ćwiczenia bez diety są jak seks bez kobiety”.

 

Dlaczego?

Wiadomo, że podstawą są pełnowartościowe produkty takie jak ryby, chude mięso, kasze czy ciemne pieczywo, połączone z warzywami, owocami i nabiałem. Ale należy pamiętać również o odpowiednim zbilansowaniu posiłków. Po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy z klientem wiem już, co robił źle. Np. co z tego, że cały dzień jemy zdrowe produkty, skoro na wieczór podjadamy słodycze. Przykłady można mnożyć a wystarczą drobne zmiany, żeby osiągnąć cel.

 

Aktywność fizyczna - jak robić postępy?

Aktywność fizyczna jest ważnym uzupełnieniem diety w walce z cellulitem. Najkorzystniejsze będą ćwiczenia aerobowe, jak np. fitness, jogging, pływanie, czy szybki spacer. Uprawianie sportu wymaga jednak siły i energii. Jedna z moich klientek biegała od pół roku, stosując dietę znalezioną w internecie. Nie dawało to zadowalających efektów, czuła się osłabiona i miewała zawroty głowy. Kiedy opowiedziała jak się odżywia, stwierdziłam, że miała dużo szczęścia, że nie zasłabła. Nieprzemyślana dieta nie tylko zniechęca do treningu, ale może być też bardzo niebezpieczna.

 

O co chodzi z tą suplementacją?

Suplementacja pomoże diecie i ćwiczeniom odnieść skuteczniejsze efekty. W przypadku cellulitu, powinna opierać się na naturalnych składnikach takich jak: zielona herbata, natka pietruszki, koper włoski, skrzyp polny, szałwia, pokrzywa, lipa i kilka innych. O ile koper i pietruszkę można włączyć do diety, to z pamiętaniem codziennie o kilkunastu składnikach w odpowiednich ilościach i proporcjach jest trudno. Dlatego w Centrach Naturhouse, korzystamy z suplementacji. Np. Slimbel Cellulit to optymalne połączenie powyższych naturalnych składników do walki z cellulitem. 

 

Od czego zacząć?

Pierwszy krok to chęć zmiany. Każdorazowy wybór pełnowartościowego jedzenia, czy spędzenie wieczoru aktywnie jest dobre dla naszego zdrowia, ale nie jest wystarczające aby osiągnąć zamierzony cel. Potrzebny jest jeszcze drugi krok, czyli świadome podejście do zmiany nawyków żywieniowych. Tu wkraczamy my. Zapraszamy na bezpłatną wizytę do naszego centrum (link tutaj), pomożemy Ci odnieść upragniony sukces.

 

Tekst jest elementem cyklu, w którym na portalu eOsielsko.pl eksperci odżywiania dzielą się z mieszkańcami naszej gminy swoją wiedzą i zdradzają sekrety dotyczące zdrowego odżywiania. Partnerem publikacji jest Naturhouse w Fordonie. Firma zapłaciła za jego publikację.

 

Zobacz wizytę w Naturhouse na zdjęciach

 

Bieganie, głodzenie, drogie kremy, a cellulit nie znika. Co mieszkanki Gminy Osielsko robią źle? - 5.0 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Etykiety
Mgr Marta Danecka

Pracuje w Naturhouse od półtora roku. Doświadczenie zdobyła pracując m. in. Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis