Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Dlaczego języki obce to inwestycja? Sprawdzamy co jest ważne przy wyborze szkoły językowej [WYWIAD]

poniedziałek, 14 wrzesnia 2015 18:23 Napisała 
Anna Racinowska Anna Racinowska

Anna Racinowska, właścicielka British School Osielsko, podpowiada na co zwrócić uwagę wybierając miejsce nauki języka. Zdradza nam też, co jest dla niej najważniejsze przy prowadzeniu szkoły.

 

Pani Anno, zadam na początek pytanie, które od razu nasunęło mi się przy naszym spotkaniu: Czy kiedykolwiek uśmiech schodzi z Pani twarzy?

/śmiech/ - Dziękuję za takie miłe, pierwsze pytanie! Jestem osobą niezwykle pozytywnie nastawioną do wszystkiego co mnie spotyka i przejawia się to między innymi w tym, że staram uśmiechać się nawet wówczas, jeśli coś jest nie po mojej myśli. Poza tym, mam wspaniałą rodzinę, dzieci i męża, a to jest najważniejsza wartość w życiu, która powoduje, że mój codzienny nastrój jest pozytywny.

 

A jak jest u Pani w szkole?

Proszę o to zapytać nauczycieli, rodziców i dzieci, które u nas się uczą. Ja ze swojej strony zawsze staram się tworzyć atmosferę pełną życzliwości i uśmiechu, nazwałabym to atmosferą rodzinną. Uważam, że jeśli przyjazna, spokojna atmosfera udziela się innym, to wówczas pracuje się lepiej i efekty w nauczaniu są znacznie lepsze.

 

Skąd pomysł na ogólnopolską markę szkoły w naszej lokalnej społeczności?

Chyba z przekonania zawierającego się w takim znanym haśle: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Jakość British School została przyjęta doskonale przez naszych mieszkańców, o czym świadczy kilka wskaźników, porównawczych z ostatnich lat. Proszę zwrócić uwagę, że mieszkańcy Osielska i Gminy Osielsko, są wymagający, ciężko pracują i jeśli mają zainwestować swoje oszczędności robią to zawsze, w przemyślany i najlepszy ich zdaniem sposób.

 

Zainwestować?

Tak, gdyż nauka języków to również pewnego rodzaju inwestycja w przyszłość, wymagająca poświęcenia przede wszystkim swojego czasu. To forma inwestycji w siebie, w swoje dziecko, w kogoś bliskiego. To pewna forma otwartości na inne kultury, język, obyczaje. 

 

Co wyróżnia Pani szkołę?

Od początku tworzenia szkoły, zawsze stawiałam na jakość i jest kilka zasadniczych elementów, które wyróżniają nasza szkołę. Sądzę, że najważniejsze, to:  program nauczania oraz zespół wykwalifikowanych nauczycieli, którzy są nie tylko wymagającymi pedagogami, ale i ciepłymi, pełnymi życzliwości osobami.  Program nauczania został stworzony m.in. przez profesorów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz brytyjskie wydawnictwo Oxford University Press i jest już przez wiele lat realizowany we wszystkich szkołach na terenie kraju. Płaszczyzna metodyczna nadzorowana jest przez czterech metodyków, którzy kształtowali i uczyli wielu nauczycieli.

Jakość, o której wspomniałam to również warunki, w których uczą się uczniowie. Staramy się, aby również ten element był na wysokim poziomie, dlatego nasze klasy są wyposażone w wentylację, klimatyzację, sprzęt multimedialny oraz tablice interaktywne. Innym znaczącym wyróżnikiem jest elastyczność usług. Staramy się aby plan zajęć językowych był dopasowany do reszty zajęć słuchaczy. Nasi lektorzy prowadzą zajęcia również w Szkole Podstawowej w Osielsku, tak by odciążyć rodziców od konieczności prowadzenia swych pociech na lekcje po południu.

 

Porównanie szkół językowych przygotowane przez nasz serwis (dostępne tutaj) pokazało, iż konkurencja w zakresie szkół językowych jest duża. Jak Pani się do tego odniesie?

Każdemu życzę jak najlepiej - bez wyjątku. Ma Pan rację, że konkurencja jest duża, ale dzięki temu słuchacz ma wybór. Sam może porównać i wybrać najbardziej interesującą ofertę. Wiem, że oferta British School Osielsko, zarówno w zakresie programu nauczania, ilości godzin, ceny za kurs oraz bogatego programu zajęć wokoło językowych nas wyróżnia. Nasi słuchacze otrzymują Kartę Słuchacza, dzięki której mają możliwość skorzystania zniżek w wielu punktach handlowych na terenie Gminy Osielsko. W tym roku przygotowaliśmy również nową atrakcję, ale pozwoli Pan, że na razie.... jej nie ujawnię;-)

 

Jak zachęciłaby Pani czytelników eOsielsko.pl do nauki języka?

Proszę przyjść do British School, zapoznać się z tym, co mamy do zaoferowania, porozmawiać z nauczycielami, metodykami, zobaczyć sale. Zachęcam do zapoznania się z opiniami słuchaczy i ich rodziców na www.Angielski-Osielsko.pl/opinie. Zdaję sobie sprawę, że w tygodniu z wolnym czasem jest różnie, dlatego polecam Drzwi Otwarte z British School, w każda sobotę września od 10:00 do 14:00. Wszystkich informacji udzielamy osobiście, część publikujemy na naszym profilu Facebook oraz na stronie internetowej szkoły: www.Angielski-Osielsko.pl. Oczywiście możliwy jest również kontakt pod numerem 52 3203696.

 

Wywiad powstał we współpracy z British School Osielsko - partnerem portalu eOsielsko.pl. Firma zapłaciła za jego publikację.

Dlaczego języki obce to inwestycja? Sprawdzamy co jest ważne przy wyborze szkoły językowej [WYWIAD] - 4.2 out of 5 based on 11 votes
Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis