Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Wypadek w Osielsku przy urzędzie gminy. Czy spowodowały go niedziałające światła?

wtorek, 24 listopada 2015 13:13 Napisała 

Nasz czytelnik poinformował, że w minioną niedzielę, na centralnym skrzyżowaniu w Osielsku, doszło do wypadku, którego przyczyną była niedziałająca sygnalizacja świetlna. O informację poprosiliśmy policję, o wyjaśnienie zarządcę drogi, a o komentarz Urząd Gminy w Osielsku.

 

Komentarz czytelnika M. R.

22 listopada po godz. 13 na skrzyżowaniu Szosa Gdańska - Centralna, z powodu awarii sygnalizacji świetlnej, doszło do wypadku dwóch aut Mazdy i Peugeota. Jest to trudne skrzyżowanie zwłaszcza, gdy sygnalizacja nie działa. Gdy latem są upały to system wysiada i włącza się pomarańczowe światło pulsujące, gdy są deszcze to bywa, że wyłącza się na stałe tak było tym razem. To wszystko dzieje się naprzeciw okien najbogatszej gminy w województwie - GMINY OSIELSKO. Wstydźcie się "Radni bezradni" wstydź się Wójcie. To się dzieje na Waszym podwórku pod Waszymi oknami. Zażądajcie od Zarządu Ruchu Drogowego wymiany sterowania, przeglądu izolacji instalacji oświetlenia by byle upał, czy ulewa nie była przyczyną tragedii. Zróbcie to dla mieszkańców, dla Waszych wyborców.

 

Policja wyjaśnia

Podkomisarz Przemysław Słomski, Rzecznik Prasowy Policji potwierdził, że faktycznie doszło do kolizji. Kierujący Peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa, co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Został za to ukarany mandatem karnym. W wypadku ostatecznie uszkodzone zostały trzy pojazdy Peugeot, Mazda i Seat, nikomu z podróżujących nie stało się nic poważnego. Słomski odniósł się także do niedziałającej sygnalizacji:

- Niedziałająca sygnalizacja nie zwalnia od stosowania się do znaków drogowych, każdy kto był na kursie prawo jazdy powinien o tym wiedzieć. Sygnalizacja mogłaby być przyczyną wypadku, gdyby działała błędnie.

 

Komentarz eOsielsko.pl

Oczywiście rację ma, reprezentujący policję, Przemysław Słomski, który powiedział, że w tym przypadku niedziałająca sygnalizacja nie była bezpośrednią przyczyną wypadku. Trudno jednak odmówić też racji naszemu czytelnikowi. Każdy kto bez sygnalizacji świetlnej próbował przejechać przez to skrzyżowanie z Centralnej lub Kolonijnej wie, jak niebezpieczny jest to manewr z uwagi na bardzo duży ruch na Szosie Gdańskiej.

 

Pytamy GDDKiA oraz Urząd Gminy Osielsko

W związku z tą kolizją poprosiliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (odpowiedzialna za skrzyżowanie) o wyjaśnienie:

  1. Dlaczego sygnalizacja świetlna nie działała w momencie wypadku?
  2. Czy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy Urzędzie Gminy Osielsko faktycznie przestaje działać na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak obfity deszcz lub wysoka temperatura.
  3. Jeśli tak, to co już zrobiono, albo planuje się zrobić, aby do takich wyłączeń nie dochodziło.

Poprosiliśmy też o komentarz Urząd Gminy Osielsko. Otrzymane odpowiedzi opublikujemy na stronach serwisu eOsielsko.pl.

Wypadek w Osielsku przy urzędzie gminy. Czy spowodowały go niedziałające światła? - 5.0 out of 5 based on 4 votes
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis