Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

To już pewne. Gmina Osielsko najlepsza w konkursie na "schetynówki". Dostaniemy 1,7 mln

czwartek, 07 stycznia 2016 15:20 Napisała 

Urząd Gminy Osielsko przygotował najlepszy wniosek spośród wszystkich gmin w naszym województwie. Z naszego budżetu zainwestujemy 1,7 mln zł, drugie tyle dołoży budżet państwa. Dzięki temu ul. Krakowska zostanie przebudowana na odcinku od ul. Kolonia w Jarużynie do ul. Zakopiańskiej w Niwach.

 

Przypmnijmy, 1 grudnia informowaliśmy, że wniosek przygotowany przez nasz urząd gminy zajął pierwsze miejsce na wstępnej liście rankingowej na 72 złożone przez gminy wnioski (http://eosielsko.pl/wiadomosci/1023-gmina-osielsko-przygotowala-projekt-najlepszy-w-wojewodztwie). Urząd wojewódzki rozpatrzył już zastrzeżenia, złożonych przez 12 gmin, do wstępnej listy. Żadne z nich nie było na tyle istotne, żeby odebrać naszej gminie pierwsze miejsce. Ostateczne zgodnie z decyzją komisji do spraw oceny wniosków dofinansowanie otrzymają 22 projekty.

 

Uzyskane przez Urząd Gminy Osielsko dofinansowania w konkursie na "schetynówki" to ważny sukces. Na początku listopada informowaliśmy o rankingu czasopisma "Wspólnota", który analizował inwestycje infrastrukturalne gmin za lata 2012-2014. Z rankingu wynikało, że choć nasza gmina iwestuje dużo, to wynika to głównie z bogactwa Osielska, a nie pozyskiwania fuduszy zewnętrznych, w tym unijnych (http://eosielsko.pl/wiadomosci/964-gmina-osielsko-inwestuje-duzo-z-naszych-podatkow). Czy najlepszy projekt w tym konkursie to zapowiedź dobrej zmiany na tym polu? To pokażą najbliższe miesiące, właśnie rozpoczynają się konkursy w ramach kolejnej perspektywy unijnej.

To już pewne. Gmina Osielsko najlepsza w konkursie na "schetynówki". Dostaniemy 1,7 mln - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis