Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Sukces wolontariuszy ZHP z naszej gminy! Ich projekt uzyskał dofinansowanie w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów

środa, 29 czerwca 2016 16:49 Napisała 
Sukces wolontariuszy ZHP z naszej gminy! Ich projekt uzyskał dofinansowanie w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów archiwum

Działania instruktorów wolontariuszy ZHP pracujących na terenie gminy Osielsko zostały docenione i wsparte przez Fundacje BZWBK mikrograntem na projekt edukacyjny w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów.  Wsparto 71 projektów z całej Polski, na aż 360 złożonych wniosków

 

Program Bank Dziecięcych Uśmiechów (BDU) jest programem mikro-grantowym stworzonym z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. Wiele dzieci nie ma zapewnionych odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i wzrastania w świecie wartości we własnych rodzinach. Część odpowiedzialności za ich wychowanie biorą na siebie instytucje państwowe i organizacje społeczne. To one najlepiej znają swoich podopiecznych, ich potrzeby, marzenia, talenty i to one mogą się ubiegać o wsparcie swoich projektów.

 

Główne cele programu

Organizator rpogramu mikrograntowego, Fundacja Banku Zachodniego WBK, tak nakreśla główne cele programu:

  • Chcemy inwestować w edukację, wychowanie i rozwój talentów poszczególnych dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą mieć lepszy start w dorosłe życie.
  • Jesteśmy pełni podziwu dla wychowawców, pedagogów i wolontariuszy, którzy z wielkim poświęceniem zajmują się pokrzywdzonymi dziećmi. Rozjaśniają im świat, ze szczególną troską myślą o ich przyszłości, a swoją pracę i rolę traktują poważnie. Nasza Fundacja wspiera takie inicjatywy, w których widać indywidualne podejście do dzieci.
  • Stawiamy sobie cel inny niż tylko chwilowe rozweselenie dzieci dobrą zabawą. Chcemy razem z Państwem wskazywać młodym ludziom pozytywne wzorce. Zależy nam, aby uczyć dzieci wrażliwości społecznej, aktywności obywatelskiej, odpowiedzialności za siebie, za innych, za swoją ojczyznę

Więcej informacji można zneleźć na stronie programu:

http://fundacja.bzwbk.pl/programy-grantowe/bank-dzieciecych-usmiechow/

 

Beata Kobus odpowiedzialna za organizację harcerzy powiedziała nam:

Dzięki wsparciu finansowemu zuchy i harcerze spędza aktywnie i pożytecznie czas ucząc się nowych umiejętności i kształtując swoja osobowość. Projekt realizujemy od czerwca do października. Stawiamy na dobre wychowanie, odpowiedzialność za siebie i innych, rozwijanie talentów.

 

Jesteśmy dumni z zespołu instruktorów wolontariuszy ZHP pracujących na terenie gminy Osielsko! Gratulemy sukcesu

Sukces wolontariuszy ZHP z naszej gminy! Ich projekt uzyskał dofinansowanie w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów - 4.2 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis