Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Uczniowie z Osielska osiągają niezwykłe wyniki w konkursach matematyczno-przyrodniczych. Brawo!

piątek, 22 lipca 2016 07:38 Napisała 
Stypendyści programu "Mistrzowie Matematyki" podczas warsztatów w Chrośnej - maj 2016 Stypendyści programu "Mistrzowie Matematyki" podczas warsztatów w Chrośnej - maj 2016

Uczniowie Zespołu Szkół w Osielsku w minionym roku szkolnym uzyskali bardzo wysokie lokaty w konkursach pozaszkolnych

 

Nasi laureaci w konkursach kuratorium

Największe osiągnięcie to zdobycie tytułu laureata w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. W tym roku udało się to dwukrotnie Jakubowi Winiarskiemu: w konkursie kuratoryjnym z matematyki oraz w kuratoryjnej Lidze Zadaniowej. Kolejnym laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki został Remigiusz Kopeć, a laureatką z chemii Aleksandra Tamas. Mamy też sześciu finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych: dwóch z przyrody Łukasza Schneider i Michała Zająca oraz czterech z matematyki: Patrycję Chrubczyńską, Łukasza Heina, Aleksandrę Tamas (konkurs przedmiotowy dla gimnazjum) oraz Jakuba Poćwiardowskiego (Liga Zadaniowa dla gimnazjum). Finalistą ogólnopolskiego konkursu Pangea został Jakub Jarczewski

W klasyfikacji rejonowej Ligi Zadaniowej I miejsce zajęli: Remigiusz Kopeć i Jakub Winiarski (Jakub otrzymał nagrodę specjalną za jeden z najwyższych wyników w województwie kujawsko–pomorskim, na II miejscu w klasyfikacji uplasował się Jakub Poćwiardowski, a III miejsce w konkursie zajęło pięciu uczniów - czworo z gimnazjum: Michał Czarnecki, Lena Niedziałkowska, Aleksanda Staszewska, Filip Wiśniewski oraz uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej Jakub Bawej

 

Międzynarodowe sukcesy

Nasi uczniowie co roku masowo biorą udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Ich zaangażowanie przekłada się również na bardzo wysokie wyniki. W szkole podstawowej i gimnazjum zostało wyróżnionych aż 23 uczniów, a dwóch otrzymało wynik bardzo dobry! Są to Remigiusz Kopeć i Jakub Winiarski z klasy drugiej gimnazjum. 

 

Osiągnięcia powiatowe

Kolejnymi sukcesami są te w konkursach na szczeblu powiatowym. Aleksander Hęsiak, uczeń klasy piątej zajął III miejsce w konkursie Mistrz Arytmetyki organizowanym przez szkołę w Ostromecku. Natomiast finalistami Matematycznego Orła w Bydgoszczy zostali Sara Jankowska i Jan Kuffel, również uczniowie klas piątych. Uczniowie szkoły podstawowej: Marta Kiedrowska, Julia Zawadzka, Michał Zając, Wiktor Siegmiller w Powiatowym Konkursie Łowieckim wywalczyli grupowo III miejsce. Nasi gimnazjaliści zmierzyli się też z bydgoskimi szkołami w Konkursie Matematyczno-językowym o Puchar Mariana Rejewskiego. Reprezentacja trzecioklasistów w składzie: Patrycja Chrubczyńska, Karolina Listwoń, Łukasz Hein wywalczyła I miejsce. 

 

Stypendyści

W ubiegłym roku szkolnym ośmiu naszych uczniów było stypendystami Stowarzyszenia Rozwoju Solca Kujawskiego i fundacji mBanku dla najlepszych matematyków powiatu bydgoskiego. Uczestniczyli oni w dwudniowych warsztatów oraz wzięli udział w powiatowym konkursie Mistrzowie Matematyki. I miejsce w dwuetapowej rywalizacji zajął Jakub Winiarski, II – Łukasz Hein, a III – Jakub Poćwiardowski. Wszyscy z naszego gimnazjum! 

 

NIe tylko startujemy w konkursach, ale też je organizujemy

Działania uzdolnionej matematycznie młodzieży Zespołu Szkół w Osielsku nie ograniczają się jedynie do podejmowania działań zmierzających do rozwoju własnego. Jednym z takich przedsięwzięć było zorganizowanie w ramach projektu gimnazjalnego trzyetapowego, gminnego konkursu matematycznego o nazwie Mała Liga Zadaniowa. Zadanie zostało zrealizowane przez uczniów: Michał Czarneckiego, Remigiusza Kopeć, Jakuba Poćwiardowskiego, Monikę Welka oraz Jakuba Winiarskiego pod kierunkiem nauczyciela matematyki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas piątych naszej gminy, do których był adresowany. Najwyższe wyniki uzyskali ex aequo Aleksander Chęsiak i Jan Kuffel, II miejsce zajęła Martyna Śmiechowicz, a III - Marianna Szychowiak.

 

Nasi uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich zdolności na terenie szkoły. Chętnie brali udział w dziesięciu różnych konkursach oferowanych przez nauczycieli przedmiotów matematyczno–przyrodniczych. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, dla szczególnie uzdolnionych tworzone są indywidualne programy rozwoju. Absolwenci szkoły podstawowej od trzech lat mają możliwość uczenia się w klasach z innowacją matematyczno–przyrodniczą. Już wiemy, że ośmioro uczniów Gimnazjum w Osielsku ponownie w kolejnym roku szkolnym zostanie objętych programem stypendialnym o nazwie „Mistrzowie Matematyki”, którego autorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego.

 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów

Gratulujemy licznych i znaczących sukcesów naszym uczniom! Jesteśmy z nich dumni.

Podejmowane działania i uzyskane efekty są możliwe dzięki wsparciu Wójta i władz oświatowych gminy Osielsko, Dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Osielsku oraz bardzo często dzięki Rodzicom naszych uczniów. Dziękujemy!

autor: Halina Murawska, Zespół Szkół w Osielsku 

Uczniowie z Osielska osiągają niezwykłe wyniki w konkursach matematyczno-przyrodniczych. Brawo! - 5.0 out of 5 based on 12 votes
Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis