Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Trzeci numer eOsielsko czeka już na Was w najlepszych punktach usługowych w naszej gminie

wtorek, 20 wrzesnia 2016 20:56 Napisał 

Drodzy czytelnicy, dziękuję za wszystkie uwagi i opinie dotyczące magazynu eOsielsko. Skorzystaliśmy z nich w niniejszym, trzecim już numerze

 

Czytanie polecam zacząć od tematu z okładki. Anna Dubińska, zakładając swój pierwszy salon fryzjerski,  pewnie nie spodziewała się, jak wielki sukces osiągnie jej firma. To kolejny przykład w naszej gminie na to, jak efektywne jest połączenie pasji z pracowitością. Wart polecenia jest też ważny, moim zdaniem, wywiad z neurochirurgiem, doktorem Maciejem Prywińskim. Któż bowiem nie wie co to ból pleców? Doktor Prywiński w niezwykle przystępny sposób wyjaśnia, jak pamiętając o drobnych rzeczach, można uchronić się od bolesnych dolegliwości.

 

W tym numerze wracamy do tematu, który bardzo poruszył mieszkańców. W poprzednim wydaniu niemczanin, rowerzysta-pasjonat Jacek Sieński wypunktował niedociągnięcia i absurdy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Bydgoskiej, proponując szereg zmian. W tym numerze przygląda się on sytuacji ścieżek rowerowych w całej gminie pokazując najlepsze rozwiązania z Polski i zagranicy. Nie łudzę się, że w kwestii infrastruktury rowerowej gmina Osielsko szybko będzie świecić przykładem. Mam za to nadzieję, że przestaniemy być czarnym punktem na rowerowej mapie. Jacek Sieński świetnie wskazuje, co trzeba zrobić, ale to od radnych  i wójta zależy, czy i w jakim tempie, gmina stanie się przyjazna dla rowerzystów.

 

Pod koniec sierpnia droga krajowa nr 5 po raz kolejny zebrała swoje żniwo, tym razem zginęła 34-letnia kobieta. Tragedia poruszyła czytelników portalu eOsielsko.pl, gdzie przetoczyła się dyskusja. Wybrane głosy publikujemy na stronie obok. Zamieszczamy także tekst Patrycji Meger, zapowiadający drugą, wrześniową edycję akcji wymiany ubrań Twoje Moje, którą organizuje razem z Joanną Lewandowską. Miałem przyjemność zobaczyć pierwszą edycję tej imprezy i byłem pod wrażeniem. Można pozbyć się niepotrzebnych ubrań, wybrać sobie coś nowego. To spotkanie to także świetna okazja do integracji dla nas – mieszkańców. Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci zapisują się na zajęcia dodatkowe. W numerze znajdziecie Państwo informacje naszych szkół językowych, sprawdziliśmy też co proponują nasze kluby sportowe. Jest z czego wybierać. Zapraszam do lektury

 

Numer jest już dostępny m.in. w Galerii Osielsko, Szpitalu Eskulap, Aptekach w Polomarketach i większości sklepów spożywczych w naszej gminie. Poniżej mapa z listą punktów:

https://drive.google.com/open?id=1nJkIf0dT2c491xueu0-fCcEMA3c&usp=sharing

eOsielsko nr3-1
Trzeci numer eOsielsko czeka już na Was w najlepszych punktach usługowych w naszej gminie - 5.0 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis