Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Sukces uczniów z naszej gminy! Na 22 stypendia w powiecie bydgoskim, aż 10 zdobyli nasi reprezentanci

sobota, 08 października 2016 09:36 Napisała 

24 września w Solcu Kujawskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów szczególnie uzdolnionym uczniom powiatu bydgoskiego. Wśród wyróżnionych znalazło się aż 10 uczniów z naszej gminy

 

Aż 10 z naszej gminy

Mamy zaszczyt poinformować, że wśród wybranych przez Komisję Konkursową w tym roku 22 uczniów znalazło się 10 z naszej gminy:

  1. Michał Czarnecki - Gimnazjum w Osielsku
  2. Bartosz Hundert - Gimnazjum w Żołędowie
  3. Jakub Jarczewski - Gimnazjum w Osielsku
  4. Stanisław Kamasz - Gimnazjum w Żołędowie
  5. Remigiusz Kopeć - Gimnazjum w Osielsku
  6. Lena Niedziałkowska - Gimnazjum w Osielsku
  7. Jakub Poćwiardowski - Gimnazjum w Osielsku
  8. Aleksandra Staszewska - Gimnazjum w Osielsku
  9.  Jakub Winiarski - Gimnazjum w Osielsku
  10. Filip Wiśniewski - Gimnazjum w Osielsku

Stypendyści wyróżniają się ogromną pasją do nauki matematyki potwierdzoną nie tylko ocenami celującymi z tego przedmiotu, ale również licznymi sukcesami w konkursach. Na Galę przybyli zaproszeni goście,  a wraz z wyróżnionymi uczniami - ich rodzice, nauczyciele a także rodzeństwo. Stypendia wręczyły: Elżbieta Wysocka - prezes Stowarzyszenia Rozwoju Solca Kujawskiego oraz Teresa Substyk - burmistrz Solca Kujawskiego. 

 

Każdy może polubić matematykę

W programie Gali, oprócz wystąpień Gości i wręczenia stypendiów, była też prezentacja  przygotowana przez naszych uczniów: Michała Czarneckiego i Jakuba Winiarskiego, którzy w atrakcyjny sposób przekonywali zgromadzonych, że można zachęcić uczniów do polubienia matematyki. Uroczystość  uświetnił  recital muzyki klasycznej w wykonaniu uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Solcu Kujawskim o niezwykle ciekawym głosie - Magdaleny Sławnikowskiej przy akompaniamencie Pana Michała Kuligowskiego. 

Program stypendialny „Mistrzowie Matematyki”, finansowany przez fundację mBANKU,  jest realizowany już po raz drugi przez STOWARZYSZENIE ROZWOJU SOLCA KUJAWSKIEGO. Polega na comiesięcznym wsparciu finansowym uczniów uzdolnionych matematycznie z powiatu bydgoskiego w trakcie całego roku szkolnego. Gratulujemy naszym stypendystom!

autor: Halina Murawska, Zespół Szkół w Osielsku

Sukces uczniów z naszej gminy! Na 22 stypendia w powiecie bydgoskim, aż 10 zdobyli nasi reprezentanci - 4.4 out of 5 based on 5 votes
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis