Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Jak to jest z tymi strefami?

wtorek, 21 października 2014 21:37 Napisał 

Niejasne opisy na stronie internetowej ZDMIKP dotyczące kasowania biletów w strefach były powodem wielu dyskusji. Należy kasować raz czy dwa razy? Problem wydawał się dość poważny, bo to różnica pomiędzy 3zł a 6zł za przejazd. Dla osób dalej mających wątpliwości, znaleźliśmy wyjaśnienie tego problemu.

Bilety

Bilet jednorazowy oraz bilety dobowe i pięcio-dobowe ważne są w obydwu strefach. Pozostałe bilety ważne są tylko w strefie pierwszej czyli, ogólnie mówiąc, w mieście. Jeśli przekraczamy granicę z jednym z pozostałych biletów to musimy skasować np. bilet jednorazowy. Do tego nawiązuje komunikat który można usłyszeć w autobusie podczas przekraczania granicy stref. Na stronie internetowej ZDMIKP można znaleźć następujące informacje:

„Przy przejazdach przez I i II strefę stosuje się bilety ważne w strefie I + II” 

Oznacza to że można bez problemu można przejechać całą trasę 93 lub 94 na jednorazowym bilecie w jednym kierunku. Bilet dobowy i pięcio-dobowy pozwala nam na swobodne przekraczanie granic stref do momentu upłynięcia czasu jego ważności.

„Uwaga: Wyjątkowo, w związku z zrównaniem od 1.05.2014 r. opłat za przejazd okazjonalny liniami podmiejskimi, tak jak liniami miejskimi tj. do wysokości 3,00/1,50 zł, bilety jednorazowe oznaczone jako ważne w strefie I będą honorowane także na liniach podmiejskich”

Bilet Skasowany w Bydgoszczy w autobusie 93 oraz 94 waży jest w tym samym pojeździe w Gminie Osielsko.

„Wyjaśnia się, że skasowany bilet jednorazowy na linii międzygminnej (II strefa) uprawnia do przejazdu do ostatniego przystanku danej linii, także na odcinku przebiegającym w strefie I miejskiej. Podróżując dalej liniami miejskimi i odwrotnie, należy skasować kolejny bilet.”

Bilet Skasowany w Gminie Osielsko w autobusie 93 oraz 94 waży jest w tym samym pojeździe w Bydgoszczy.

Karta miejska

Cennik kart miejskich posiada wiele wariantów w zależności od wymogów klienta. Osoby poruszające się między Bydgoszczą a Gminą Osielsko powinny upewnić się, że ich karta miejska ważna jest w w obydwu strefach. Szczegółowe informacje dotyczące cennika można znaleźć pod adresem: www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/cennik_01_05_2014.pdf.

Jak to jest z tymi strefami? - 4.4 out of 5 based on 7 votes
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis