Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Piaski częścią Osielska? Rozwiewamy wątpliwości

poniedziałek, 03 listopada 2014 17:52 Napisała 
Osiedle Piaski na planie Bydgoszczy Osiedle Piaski na planie Bydgoszczy

Przyłączyć Piaski do Bydgoszczy! –takie postulaty można usłyszeć na Piaskach. 

24 października internetowe wydanie Gazety Pomorskiej podaje:

„Pomysł zorganizowania referendum miał pojawić się na jednym z zebrań z mieszkańcami. Przy dyskusji o braku remontów osiedlowych ulic, jedna z mieszkanek zaproponowała, by zorganizować protest na przejściu dla pieczych. Inni postanowili pójść o krok dalej i wystąpili z pomysłem zorganizowania referendum w sprawie odłączenia się Piasków od Bydgoszczy i przyłączenia się osiedla do Osielska.”

Dalej pomorska.pl przytacza przewodniczącą Rady Osiedla Piaski, Maria Smentek. -To była jedynie wypowiedź trzech mieszkańców, w żadnym razie to nie jest stanowisko ani zebrania, ani rady osiedla. Nie szykujemy się do referendum, nie było na ten temat nawet dyskusji.

Wyjaśniamy, że decyzję o zmianie granic administracyjnych gmin podejmuje rada ministrów. Jednym z warunków podjęcia takiej decyzji jest pozytywna opinie obydwu rad gminy, która musi zostać poprzedzona konsultacjami społecznymi lub referendum lokalnym. Aby przyłączyć do nas Piaski potrzebna jest więc pozytywna opinia miasta Bydgoszcz, co w praktyce zamyka możliwość zmiany granic.

Źródło:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141024/BYDGOSZCZ01/141029487

Piaski częścią Osielska? Rozwiewamy wątpliwości - 4.3 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis