Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Przez tą kradzież o Osielsku usłyszał cały świat. Ciągle szukają drugiego samochodu

czwartek, 04 grudnia 2014 20:03 Napisała 

Trzy miesiące temu z komisu w Osielsku skradziono dwa zabytkowe Mercedesy. Dziś wiemy już więcej na temat sprawy, zobacz co podają w tej sprawie polskie i zagraniczne media.

Do kradzieży doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia. Pierwszy samochód to Mercedes-Benz 230 SL z 1964 roku, który rozbił się na drzewie zaraz po wyjeździe z komisu, a kierowca zmarł na miejscu. Drugi to Mercedes-Benz 190SL z 1959 roku, którego ciągle nie odnaleziono.

Światowe media

Nietypowa informacja przyciągnęła uwagę światowych mediów, między innymi internetowe wydanie Daily Mail, które przytacza opinię, Macieja B. właściciela komisu. Twierdzi on, że prawdopodobną przyczyną śmierci złodzieja był brak umiejętności prowadzenia skradzionego pojazdu, który z uwagi na znaczną moc i brak wspomagania kierownicy wymagał od kierowcy większych umiejętności. Według Daily Mail łączna wartość skradzionych samochodów wyniosła około 120 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 640 tysięcy zł (Polskie media szacują wartość samochodów na 400 tys. zł).

Aktualny statut sprawy

Dziś wiemy, że przytoczona przez Daily Mail opinia nie jest prawdziwa. Na nagraniu z kamery zamontowanej w przejeżdżającym samochodzie widać, że samochód był holowany z nadmierną prędkością, co doprowadziło do utraty kontroli i wypadku. Mercedes był ciągnięty przez samochód terenowy, którym pozostali złodzieje uciekli z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Tożsamość zmarłego udało się ustalić, to 45-letni mieszkaniec Poznania, który znany był już wcześniej policji, właśnie w związku z kradzieżą samochodów. Do dziś policja cały czas nie ustaliła, kto stoi za kradzieżą Mercedesów. Przekazanie sprawy do komendy wojewódzkiej może wskazywać, że mamy do czynienia z przestępczością zorganizowaną.

żródła:

http://express.bydgoski.pl/322270,Minely-prawie-trzy-miesiace-po-brawurowej-kradziezy-zabytkowych-aut-w-Osielsku.html

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/kryminalne/nowe-dowody-wskradziezy-zabytkowych-mercow/16630220

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2737682/Polish-car-thief-killed-crashed-high-powered-vintage-Mercedes-classic-sports-car-just-30-metres-stolen-it.html

Przez tą kradzież o Osielsku usłyszał cały świat. Ciągle szukają drugiego samochodu - 5.0 out of 5 based on 13 votes
Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis