Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Maciej Zakowicz - cel to Tokio 2020. Sędziowanie na igrzyskach bliżej

piątek, 09 stycznia 2015 22:43 Napisane przez  mj

Wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Prezes KS Victoria Osielsko Maciej Zakowicz uzyskał właśnie II klasę sędziowską.

 

Egzamin i wyniki

W lipcu 2014 roku w Olimpii w Grecji, mieście gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, Maciej Zakowicz przystąpił do egzaminu na międzynarodowego sędziego zapasów II klasy. Próba zakończyła się powodzeniem, o czym poinformowała właśnie międzynarodowa federacja zapaśnicza United World Wrestling. Poprzedni stopień, sędzia międzynarodowy III klasy, Maciej Zakowicz uzyskał w 2011 roku.

 

Tylko kilkunastu wyróżnionych na przestrzeni 100 lat

Ukoronowaniem kariery sędziowskiej jest sędziowanie turnieju zapaśniczego podczas igrzysk olimpijskich. Ten zaszczyt spotyka nielicznych. Dość powiedzieć, że na przestrzeni ponad 100 lat dostąpiło niego zaledwie kilkunastu Polaków. Przed Maciejem Zakowiczem daleka droga, by reprezentować nasz kraj już podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku -konieczność podwyższenia obecnej klasy sędziowskiej jeszcze o dwa stopnie. Będzie to wymagało wiele pracy i zaangażowania, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Maciej Zakowicz - cel to Tokio 2020. Sędziowanie na igrzyskach bliżej - 5.0 out of 5 based on 7 votes
Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis