Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Pacjent po sukcesie szpitala w Osielsku: "Szybko wracam do formy". Oto kulisy innowacyjnej operacji [WIDEO]

środa, 14 stycznia 2015 20:22 Napisała 

 

"Tylko prof. Molski podjął się leczenia mojego taty”- mówi pani Aneta. "Inne metody są albo droższe, albo bardziej ryzykowne" - mówi profesor.

 

 

Piątego stycznia 2015 roku w Szpitalu Eskulap prof. Stanisław Molski przeprowadził pierwszą w regionie bydgoskim operację tętniaka za pomocą nowoczesnego stentgraftu Nellix (czytaj więcej).

 

Procedura: tańsza i mniej inwazyjna

Szpital Eskulap w Osielsku jako jeden z pierwszych w Polsce podjął się wykorzystania tej metody. Procedura jest trzykrotnie tańsza niż ta wykorzystująca stentgrafty fenestrowane stosowane do tej pory, jest mniej inwazyjna i nie wymaga dodatkowego przeszkolenia personelu medycznego. Jest jednak droższa niż zabieg tradycyjny. "Tego typu stentgrafty mają zastosowanie w przypadku trudnych tętniaków, gdzie mogą zastąpić droższe metody .Rozpowszechnienie tej metody może przynieść znaczne oszczędności, lecz występują takie przypadki, gdzie nie można wykorzystać tej techniki by poprawnie i bezpiecznie wykonać zabieg." –mówi dr hab.n. med. Stanisław Molski.

 

Takie zabiegi to nowość

Zabieg wykonuje się od niedawna. W Polsce został wprowadzony na początku 2014 roku. Metoda jest stosunkowo nowa i musi zyskać zaufanie. Do tej pory w Polsce wykonano ok. 40 tego typu zabiegów, między innymi w Toruniu, Lublinie, Katowicach i Poznaniu, a na świecie 1200. Dr hab.n. med. Stanisław Molski : "Alternatywą leczenia dla pacjenta był tradycyjny zabieg operacyjny lub implantacja stentgraftu fenestrowanego. Są one obciążone większym ryzykiem, a stentgraft fenestrowany jest ponadto droższy.”

 

Pan Andrzej: "Szybko wracam do formy"

"Już następnego dnia po zabiegu mogłem wstać i samodzielnie funkcjonować. Objawy związane z chorobą ustąpiły.” Pan Andrzej oraz jego córka Aneta są bardzo zadowoleni z opieki medycznej w szpitalu Eskulap. "Tylko doktor Molski podjął się leczenia tętniaka u mojego taty, dla niego nie ma ludzi starych. Wszyscy byliśmy zaskoczeni jak szybko tata wrócił do normalnego funkcjonowania. Odzyskał chęć do życia.” – mówi pani Aneta.

 

Pan Andrzej samodzielnie przywitał nas u siebie w domu, miał dobre samopoczucie. Czeka już na ładną pogodę, by w nowej formie pojechać rowerem na działkę.

Pacjent po sukcesie szpitala w Osielsku: "Szybko wracam do formy". Oto kulisy innowacyjnej operacji [WIDEO] - 5.0 out of 5 based on 16 votes
Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Anna Maria Grzechowiak

Studentka medycyny o krytycznym spojrzeniu na otoczenie.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis